Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

У Калуші розширили пакет соціальних гарантій для учасників АТО: | КАЛУШПРО

Переглядів: 1677

На третій сесії Калуської міськради, яка відбулася 29 грудня минулого року, в числі інших програм затвердили і Програму соціального захисту на 2016-ий рік. У поточному році, як і в попередньому, із міського бюджету надаватимуться допомоги і пільги тим категоріям громадян, для яких вони не передбачені державою. Наразі соціальний пакет 2016 року затверджений у сумі 3 млн 954 тис. грн. Проте впродовж року він може коригуватися, як це було і в 2015-му, коли спершу на соціальні виплати у міському бюджеті передбачили 2 млн 819 тис. грн, а фактично використали 3 млн 992 тис. грн, тобто на понад мільйон більше.

Як розповіла начальник управління соціального захисту населення Калуської міськради Любов Федоришин, пакет соціальних гарантій залишився практично без змін, змінилося лише фінансування окремих позицій – на одні його збільшено, на інші навпаки зменшено. До прикладу, значно зросла в цьогорічному бюджеті сума, передбачена для надання фінансової підтримки громадським організаціям ветеранів АТО для організації реабілітації учасників АТО. Якщо у 2015-му на цю статтю видатків було закладено 40 тис. грн, а фактично використано лише 18 тис. грн, то на цей рік передбачено 240 тис. грн. Окрім того, для цієї категорії запроваджено і новий вид соціальної підтримки – це матеріальна допомога для ремонту житла, на яку в міському бюджеті передбачено 50 тис. грн. Наразі розробляється порядок її надання, який буде винесений на затвердження сесії міськради.
Збережена серед соцгарантій і одноразова грошова допомога мобілізованим та добровільним учасникам АТО, на яку поки що передбачено 1 млн 100 тис. грн. Ця сума, за словами начальника управління, при потребі збільшуватиметься, все залежатиме від ситуації у країні і числа мобілізованих. Якщо брати до уваги попередній рік, то спершу на цей вид допомоги було передбачено лише 800 тис. грн, а фактично у 2015-му одноразову виплату отримало 236 учасників АТО на суму 1 млн 400 тис. грн.
Як і в попередні роки допомогу із міського бюджету отримуватимуть діти, хворі на цукровий діабет, та громадяни, які страждають онкологічними недугами. Для першої категорії передбачено 100 тис. грн. У минулому році допомога була надана 18 батькам, діти яких хворіють на цукровий діабет, на суму 90,6 тис. грн. Для онкохворих закладено 300 тис. грн. У 2015-му по цій програмі було надано допомог на 285,4 тис. грн. Їх отримав 91 житель міста.
На 20 тис. грн більше, тобто 280 тис. грн, передбачено цього року на одноразові грошові допомоги для вирішення матеріальних проблем. Минулого року такий вид доплати отримало 453 калушан. Майже 123 тис. грн із бюджету було профінансовано у минулому році і на допомоги на лікування дітей-інвалідів. Вони були виплачені 152 батькам. У 2016-му на це передбачили 150 тис. грн.
У програмі соцзахисту також і 1 млн 200 тис. грн для надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Як пояснила Любов Федоришин, такі пільги в межах соціальних норм житла та соціального нормативу користування житлово-комунальними послугами отримують окремі категорії громадян, які не користуються пільгами з державного бюджету. У 2015 році на них було профінансовано 1 млн 80 тис. грн і користувалися ними 598 осіб.
Перелік категорій громадян, які отримуватимуть пільги в оплаті за житлово-комунальні послуги, не змінився.
Так, пільгу в розмірі 50% і надалі матимуть діти-інваліди та інваліди І групи по зору. Пільгу в розмірі 40% – інваліди ІІ групи по зору; в розмірі 25% – інваліди І групи (крім інвалідів по зору), реабілітовані особи, які були на спецпоселенні; особи, які були засуджені за участь в національно-визвольній боротьбі і не користуються пільгами відповідно до закону «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні» та вдови політичних в'язнів і репресованих. Вищеназвані пільги надаються виключно зазначеним категоріям і не розповсюджуються на інших осіб, які проживають разом з ними.
На рівні 50% залишається розмір пільги сім'ям військовослужбовців, які загинули під час воєнних дій в Афганістані. Таких сімей у місті є три. 50-відсоткову пільгу з оплати житлово-комунальних послуг мають також сім'ї загиблих чи постраждалих під час масових акцій протесту в період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року та сім'ї, члени яких загинули під час антитерористичної операції.
100-відсоткова пільга з міського бюджету надаватиметься також мобілізованим та добровільним учасникам АТО, яким ще не встановлено статус учасника бойових дій. При встановленні цього статусу надана їм пільга ділитиметься: 75-відсоткову вони отримуватимуть з державного бюджету, яка поширюватиметься не лише на учасника, а й на сім'ю, та 25-відсоткову – з міського бюджету, яка стосуватиметься лише самого учасника бойових дій.
Пільга в розмірі 100% зберігається й для інвалідів ОУН, УПА. Учасники ж бойових дій ОУН, УПА користуватимуться пільгою в розмірі 75%. Варто відзначити, що для даних категорій пільга розповсюджується і на членів сім'ї.
Крім того, як і минулого року, буде надаватися пільга в оплаті за телефонний зв'язок: 50% – інвалідам І групи по зору та учасникам бойових дій ОУН,УПА, 40% – інвалідам ІІ групи по зору.
Також передбачено, що рішення про надання пільги в оплаті за житлово-комунальні послуги може приймати міська рада за пропозицією постійної комісії з питань гуманітарної роботи, соціального захисту населення і молодіжної політики. Її розмір може становити 40% для інвалідів ІІ групи з дитинства, дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, та 25% для інвалідів ІІ групи, які є одинокими, або проживають лише з інвалідами І чи ІІ груп або з неповнолітніми членами сім'ї.
У 2016 році збережено і надбавки ветеранам ОУН, УПА. Всього у Калуші є 25 осіб цієї категорії. На відміну від ветеранів війни, вони не мають належного соціального захисту на рівні держави, тож згідно з рішенням обласної ради від вересня 2012 року їм виплачується щомісячна доплата до пенсії у розмірі 250 грн. На цей рік потреба у коштах для таких доплат становить 76 тис. грн. Минулого року на 29 осіб передбачалося 91,5 тис. грн, з яких фактично виплатили 79,9 тис. грн. По 250 грн надбавки ветерани ОУН, УПА отримували щомісяця і з обласного бюджету.
Крім того, зауважила Любов Федоришин, у міському бюджеті на 2016 рік передбачено 110 тис. грн для виплати фізичним особам компенсації за надання соціальних послуг, зокрема, тим, які доглядають за інвалідами та перестарілими. Дана сума обрахована з врахуванням дворазового збільшення у цьому році прожиткового мінімуму, яке заплановане на травень і грудень. Минулоріч цій категорії було виплачено 78,2 тис. грн із 83 передбачених. Наразі такі виплати отримують 56 осіб.
50 тисяч гривень заклали і для пільгової передплати на газету «Дзвони Підгір'я» (у минулому році було передбачено 127,6 тис. грн, а профінансовано 123,250 тис. грн). 15 тис. грн із бюджету планують спрямувати також на фінансову підтримку громадських організацій ветеранів. Минулого року по 5 тис. грн було надано організації ветеранів війни і воїнів афганців. 3 тис. грн передбачено для забезпечення пільги одному інвалідові на безоплатне зберігання транспортного засобу.
Збільшено також суму відшкодування перевізникам за перевезення на міських автобусних маршрутах пільгових категорій громадян. Так, на маршрут Калуш – Зелений Яр передбачено 50 тис. грн (було 45 тис. грн), до садово-городніх ділянок – як і раніше 200 тис. грн та до міського кладовища – 30 тис. грн (було 20 тис. грн).
Окрім цього, за пільговиків перевізникам відшкодовує і держава. Проте, за словами Любові Федоришин, ця компенсація не перекриває реальних затрат. До прикладу, у минулому році фактичні втрати перевізників складали 3 млн 820 тис. грн, а з державного бюджету їм було профінансовано 1 млн 783 тис. грн, і це при тому, що на початок 2015-го заборгованість перед ними становила майже 634 тис. грн. На 1 січня 2016-го сума заборгованості сягала 142 тис. грн. На цей рік по пільгових перевезеннях кошторисні призначення державою поки що не передбачені, оскільки ще не внесені відповідні зміни у держбюджет.


Анастасія ВОЛЬСЬКА

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: