Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

У Вістові сьогодні перекриють дорогу до Івано-Франківська

Переглядів: 2348

Сьогодні, 17 липня, буде заблокований рух транспорту на дорозі «Івано-Франківськ – Стрий – Мамалига». 

Про це повідомляє сайт Kalushnews.city.

Учасники акції  протесту – мешканці села Завій, які вимагають відміни приватизації дороги або прокладання нової — до лісу у своєму населеному пункті. Підприємець у 2002 році викупив деревообробний цех з територією, через яку проходить дорога до лісу, которою користувалися селяни. Наразі власник не пропускає людей через приватизовану територію. Немає також і об’їзної дороги, яку підприємець обіцяв прокласти. Деревообробний цех раніше належав військовому лісгоспу.   

Про свою екцію протесту люди повідомили районну владу і  міські та районні політичні організації, які мають представників у владі. Люди хочуть привернути увагу до проблеми та повернути громаді села незаконно приватизовану дорогу, яка з'єднує центральну вулицю Завою з військовою бетонкою і є єдиним доступом села до лісу. Тепер щоб потрапити до лісу потрібно здолати в об'їзд 12 кілометрів в один бік. Про це у мережі Facebook повідомив активіст, учасник АТО Віктор Пазухін.

«Дорога, позначена на усіх мапах, починаючи ще з австрійських, була незаконно приватизована підприємством "Калушліспромгосп" ще в далекому 2002 року, якийсь час вони доступ до лісу не обмежували, тому люди мовчали. З плином часу пилорамщики, "вбравшись в пір'я" не тільки відмовились від усіх своїх зобов'язань щодо благоустрою села але і перегородили дорогу, дорогу яка була громадською і в австрійські і в польські часи, дорогу на яку не зазіхнули навіть комуністи, а от у вільній незалежній Україні на неї знайшлись ґазди-зайди зі Сходу», —пише Віктор Пазухін.

Багато років мешканці села Завій шукали правди у судах. Отримав судимість тодішній голова сільради Михайло Кокорудз, адже в законі чітко вказано, що дороги приватизації не підлягають. Водночас з того часу нічого не змінилось. Тож,  пише активіст, у людей немає іншого виходу, або вдаватися до радикальних дій, або змиритись і долати щоразу відстань у 24 кілометри. Ініціатори блокування  запевняють, що їхня акція буде спокійна, але можуть бути провокації сторонніх осіб, щоб знівелювати акцію.

Акція протесту триватиме з 11-ї до 14-ї години.

Віктор Пазухін написав, що протестувальники  будуть безперешкодно пропускати рейсові автобуси, швидку допомогу та пожежників.

Фото: Фіртка

Схожі матеріали за тегами: вістова завій дорога перекриття дороги

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: