Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Від приватизації 11 об’єктів Калуш отримав 3 мільйони гривень | КАЛУШПРО

Переглядів: 1856


Цього року у програму приватизації було внесено 12 об'єктів, за які Фонд комунальної власності територіальної громади м. Калуша орієнтовно планував отримати 1 млн 200 тис. грн (з ПДВ). На даний час одинадцять із запланованих приміщень вже приватизовані.
Як повідомив заступник голови Фонду Іван Шуляр, надходження від приватизації цих об'єктів склали близько 3 млн грн. Більше половини коштів, зокрема 1 млн 600 тис. грн виручили від продажу з аукціону нежитлового приміщення площею 250 кв. м на вул. В.Стуса, 4а (приміщення, яке раніше тимчасово орендувалося управлінням культури під бібліотеку). Продаж об'єкта Іван Шуляр вважає вдалим. Підняти ціну зі стартової в 1 млн грн допомогло те, що це приміщення реально хотіли придбати два претенденти.
Інші 10 об'єктів були приватизовані способом викупу людьми, які орендували ці приміщення. Загалом цього року, на відміну від попереднього, коли від приватизації вдалося отримати лише 1 млн 44 тис. грн, в орендарів була більша зацікавленість у викупі об'єктів приватизації, вважає чиновник. Особливо це стосувалося невеликих приміщень. Хоча тих темпів, які спостерігалися до 2008-2009 років вже нема. На купівельній спроможності потенційних покупців позначилася загальна криза в державі.
Наразі в місті із загального фонду комунального майна, яке могло підлягати приватизації, неприватизованими залишаються близько 25-30% приміщень.
Перевиконав Фонд комунальної власності також і план по надходженнях за оренду майна. Так при запланованих на рік 1,5 млн грн реально до бюджету вже надійшло 2 млн 150 тис. грн. Це перевиконання насамперед пов'язане з індексацією розміру орендної плати на індекс інфляції, зазначає Іван Шуляр. Загалом в оренді перебуває близько 250 об'єктів, 150-160 з яких мають комерційне призначення.
Проте, за словами Івана Шуляра, в місті є частина приміщень, які наразі ніхто не хоче ні орендувати, ні викупити. Це найперше стосується приміщення колишньої друкарні площею близько 600 кв. м на вул. Шевченка, а також старої частини військкомату (вул. С. Бандери) та колишнього приміщення управління сільського господарства на вул. Грушевського (поряд зі «швидкою»).
- Той, хто має гроші, добре подумає, чи купувати сторічне приміщення, яке треба реставрувати, чи збудувати або ж купити нове, – каже заступник голови Фонду. – А здавати велике приміщення в оренду по частинах, до прикладу ту ж друкарню, недобре. Ми вже мали негативний досвід з колишнім Будинком побуту. Хто як хотів, так і ремонтував його або й зовсім не ремонтував, хто як вважав за потрібне, так і фарбував. А це ж теж обличчя міста. І естетики такий різнобій не додає.
При цьому Іван Шуляр також відзначає, що конкуренцію в оренді Фонду комунальної власності створюють і приватники, які збудували свої приміщення. Хоч вона в них трохи і вища, але незначно.
- Єдине, що добре в нашій оренді, це те, що згідно з законодавством є перспектива викупу об'єкта. Адже приватник зазвичай у продажі своїх приміщень не надто зацікавлений, оскільки оренда – це постійний і стабільний дохід, - зауважує чиновник.
Щодо планів по приватизації на наступний рік, то їх залишать майже на рівні 2015 року, тобто піднімуть планку з 1,2 млн грн до 1,5 млн грн.


Анастасія ВОЛЬСЬКА

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: