Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Видатних прикарпатців нагородили ювілейною відзнакою «130 років Євгену Коновальцю». Серед них – Степана Петраша (ФОТО)

Переглядів: 344

18 червня в Івано-Франківській обласній філармонії імені Іри Маланюк пройшла урочиста академія до 130-річчя з дня народження Євгена Коновальця.

В рамках заходу відбулося нагородження видатних прикарпатців ювілейною відзнакою «130 років Євгену Коновальцю». Такі медалі засновані обласною радою на відзначення в області 2021 року Роком полковника армії Української Народної Республіки, голови Проводу Організації Українських Націоналістів Євгена Коновальця.

Як відзначив голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, Євген Коновалець й до сьогодні є прикладом політичного лідера, якого так бракує Україні і українцям в умовах сьогоднішнього національного перепуття, про це з посиланням на Бліц-інфо повідомляє «Калуш ФМ».

– Рідкісна риса Євгена Коновальця знаходити компромісний підхід і єднати українців різних політичних середовищ є вкрай затребуваною для нинішнього українського політикуму. Так само, як і затребуваною для його націоналістичного сегменту. Полковник, за свідченням Євгена Врецьони, критично ставився до надмірного «націоналістичного принципіялізму», відповідно до якого націоналісти мали би навіть не контактувати з ненаціоналістами. «Визвольна боротьба багатогранна і кожен чесний українець може знайти в ній своє місце», – вказував він. Чим не взірець для політичної тактики сучасних українських націоналістичних формацій?!

Відтак Олександр Сич вручив ювілейні нагороди голові Всеукраїнського Братства ОУН-УПА імені Романа Шухевича Богданові Боровичу, керівнику Тисменицької організації Братства вояків ОУН-УПА Петру Гализі, комбатанту Всеукраїнського братства ОУН-УПА Роману Яремаку, комбатанту Всеукраїнського братства ОУН-УПА у Калуші Степанові Петрашу, комбатанту Всеукраїнського братства ОУН-УПА в Івано-Франківську Ярославу Юрцуняку.

Відзначимо, що ювілейною відзнакою обласної ради «130 років Євгену Коновальцю» нагороджуються члени Організації українських націоналістів та Української повстанської армії, учасники російсько-української війни, державні, політичні, громадські діячі, науковці, митці та ті, хто досліджував та висвітлював діяльність Євгена Коновальця й ОУН. Загалом ювілейною відзнакою планують нагородити близько сотні осіб.

Також під час урочистої академії голова ОДА Андрій Бойчук вручив нагороди ветеранам АТО.

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: