У видавництві McGill-Queen’s University Press вийшла важлива (і товста – 998 с.! ) книга про український визвольний рух. Вперше англійською – усі найважливіші документи про ОУН та УПА від 1929 до 1955 років, та структур, які боролися з ними.
З огляду на сучасну війну росії в Україні видання є корисним для дослідників українських питань, інформує «Калуш ФМ» з посиланням на Український погляд.
Оскільки росія веде війну двадцять першого століття проти самого існування української держави та нації, реанімуючи пропаганду радянської доби, яка зображувала українців колабораціоністами нацистів і фашистами, досвід українського націоналістичного підпілля до, під час і після Другої Світової війни набуває нового значення.
Протягом десятиліть боротьби з українським націоналістичним рухом та Українською Повстанською Армією, яка тривала до середини 1950-х років, радянські антиповстанські сили накопичили вичерпний і великий архів документів, вилучених в Організації Українських Націоналістів та УПА. Володимир В’ятрович і Любомир Луцюк підготували та ретельно анотували добірку цих документів у «Ворожих архівах», надавши першоджерела, які радянська влада зібрала та вважала корисними для кращого розуміння спецслужбістами своїх опонентів і, таким чином, забезпечення їхнього знищення, кампанії, яка зрештою провалилася.
Документи, вилучені у повстанців, і радянські аналізи про них проливають світло на широкий спектр досвіду підпілля: як рух боровся за підтримання дисципліни та моралі, як він мав справу з підозрюваними інформаторами та як він чинив опір безжалісній радянській державі, покладаючи основи продовження української боротьби проти іноземного панування.
Придбати книжку можна на Амазоні: