Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

У Рожнятові демонтували пам’ятник воїнам радянської армії (ФОТО)

Переглядів: 117

На виконання рішення сесії Рожнятівської селищної ради №596-20/2022 від 19 квітня 2022 року «Про протидію інформаційній війні росії та деколонізацію культури» та підтримуючи і продовжуючи практику міст і громад України 30 червня в смт Рожнятів під керівництвом секретаря селищної ради Тетяни Михайлишин проведено демонтаж пам’ятника воїнам радянської армії, інформує «Калуш ФМ» з посиланням на селищну раду.

«Символічно, що це відбулось у день народження генерала-хорунжого Романа Шухевича. Пам’ятники радянським солдатам та іншим аналогічним атрибутам з часу повномасштабної війни демонтовано у Здолбунові, Тернополі, Рівному, Чорткові, Харкові, Ужгороді, Мукачевому, Стрию, Верховині, Колочаві, Торговиці на Коломийщині та багатьох інших містах і селах України. Нині, як ніколи, гостро перед українцями стоїть завдання переосмислення нашого минулого, нашої культури, а процес декомунізації потребує продовження», – кажуть у селищній раді.

Заступник голови Українського інституту національної пам’яті, кандидат історичних наук Володимир Тиліщак в одному із інтерв’ю наголосив: «Коли йдеться про пам’ятники, назви, присвячені російським діячам, якими рясніють наші міста, ми повинні розуміти, що у більшості вони присвячені не просто діячам культури, а тим, кого, за влучним висловом Еви Томпсон, можна назвати трубадурами імперії. Ці назви, пам’ятники не були ініціативою місцевих громад. Вони були нав’язані імперським центром, щоб прив’язати українську історію, культуру до імперії. Очищення публічного простору від маркерів імперської спадщини повинно супроводжуватися глибшим переосмисленням цієї спадщини».

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: