Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

63% підтримують запровадження «жорсткого» карантину, якщо захворюваність на коронавірус суттєво зростатиме

Переглядів: 422

Соціологічна група «Рейтинг» протягом 26-28 березня провела опитування серед мешканців України щодо коронавірусу, ставлення до локдаунів та довіри до політиків
За результатами опитування Соціологічної групи Рейтинг, проведеного 26-28 березня 2021 року, 58% часто слідкують за новинами про коронавірус, 21% роблять це інколи, 12% – рідко. Лише 8% взагалі не цікавляться такими новинами. Зі зростанням рівня захворюваності інтерес до цієї інформації збільшився. Частіше інших відслідковують такі новини люди старшого віку та жінки.
63% підтримують запровадження «жорсткого» карантину якщо захворюваність на коронавірус суттєво зростатиме. 34% – протилежної думки. З початку березня спостерігається зростання підтримки «жорсткого» карантину.
61% очікують, що поширення коронавірусу зменшиться внаслідок запровадження «жорсткого» карантину, 37% – мають протилежну думку. Найбільше підтримують «жорсткий» карантин і вірять, що він зменшить захворюваність респонденти старшого віку, жінки, а також ті, хто часто слідкують за новинами про коронавірус.
Абсолютна більшість (84%) вважають що в Україні у першу чергу не вистачає порядку, навіть якщо це обмежить певні свободи
. Лише 11% відповіли, що країні не вистачає свободи, навіть якщо це зменшить порядок. Запит на порядок у динаміці зростає і наразі знаходиться на найвищому рівні, починаючи з 2017 року.
Зі сфер безпеки громадян опитані найкраще оцінили захист від надзвичайних ситуацій (добре або задовільно оцінили 59%).
Відносно краще також оцінили захист від терористичних загроз (48%) та соціальний захист (50%). Безпеку на дорогах добре або задовільно оцінили 47%, безпеку життя та майна громадян – 43%, охорону здоров’я – 40%, захист прав людини – 39%, екологію – 37%, захист від епідемій – 34%. Захист у сфері нелегальної міграції добре або задовільно оцінили 40%, водночас, чверть не змогли дати жодної оцінки).
Найменш захищеними громадяни себе вважають у сфері правосуддя (добре або задовільно оцінили 26%) та захисту від корупції (12%). 
Захист в усіх сферах краще оцінюють молодші опитані. Винятком є сфери екології та захисту від корупції, де оцінки майже однаково низькі в усіх вікових категоріях. Є відмінності і за територіальною ознакою: наприклад, захист від терористичних загроз має кращі оцінки там, де він є більш актуальним – у великих містах, для киян та жителів східних областей. Також у обласних центрах краще оцінюють безпеку на дорогах, а соціальний захист й правосуддя – навпаки, краще оцінили у менших поселеннях. Екологію, захист від нелегальних мігрантів та багато інших сфер найгірше оцінили на Півдні. Захист у сферах, які стосуються здоров’я, найкраще оцінюють у західних регіонах.
Рейтинг довіри до політиків очолює Володимир Зеленський, якому довіряють 46% опитаних, не довіряють – 51%.
Віталію Кличку довіряють 33%, не довіряють – 54%, Володимиру Гройсману довіряють 32%, не довіряють – 58%, Дмитру Разумкову довіряють 31%, не довіряють – 36%, не знають – 29%. Юлії Тимошенко довіряють 29%, не довіряють – 69%. Петру Порошенку довіряють 23%, не довіряють – 75%. Юрію Бойку довіряють 23%, не довіряють – 58%, не знають його – 15%. Арсенію Яценюку довіряють 22%, не довіряють – 74%. Арсену Авакову довіряють 22%, не довіряють – 68%. Денису Шмигалю довіряють 16%, не довіряють – 51%, не чули про такого – 27%. Віктору Медведчуку довіряють 15%, не довіряють – 74%, не знають його – 9%.
 

Схожі матеріали за тегами: КОВІД опитування

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: