Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

71% українців вважають порушенням прав запровадження обмежень для невакцинованих – опитування

Переглядів: 932

Водночас понад половина респондентів підтримує примусову вакцинацію вчителів, медиків і державних службовців, інформує «Калуш ФМ».

Майже три чверті опитаних українців (71%) вважають порушенням прав запровадження обмежень для невакцинованих, 26% дотримуються протилежної думки. Про це свідчать результати соціологічного дослідження групи «Рейтинг», переданні УНІАН.

Згідно з його результатами, 46% опитаних зазначили, що вже вакцинувалися (перше, або ж друге щеплення), 16% вказали, що готові вакцинуватися, 36% – не готові. За останній місяць зросла кількість тих, хто зробив щеплення (з 36 до 46%). Відносно більше тих, хто не бажає вакцинуватися, серед молодих респондентів.

55% респондентів підтримують обов’язкову вакцинацію представників певних сфер (вчителі, медики, державні службовці), 35% - проти цього. Заборону відвідувати громадські заклади без COVID-сертифікату або тесту підтримують майже 40%, проти – 53%. Заборону користуватися громадським транспортом підтримують майже 30%, натомість не підтримують – 65%.

Загалом обов’язкову вакцинацію представників певних сфер, а також перебування у громадських місцях лише з COVID-сертифікатом або тестом більше підтримують старші опитані, мешканці Києва і центру України, а також ті, хто мають щеплення або лояльні до вакцинації.

Дві третини респондентів (61%) вірять у те, що Україна здатна розробити власну вакцину від коронавірусу, а 37% – не вірять. Найбільше тих, хто оптимістично оцінює можливості нашої держави щодо розробки вакцини, серед найстарших.

40% респондентів вважають, що ніхто не винен у зростанні захворюваності на COVID-19. Натомість кожен п’ятий (21%) звинувачує у погіршенні епідемічної ситуації людей, які відмовилися вакцинуватися. 15% звинувачують Міністерство охорони здоров’я, президента і уряд вважають винними 7-8%, місцеву владу – 2%. У самовільні причини зростання захворюваності частіше вірять ті, хто не хоче вакцинуватися. Натомість вакциновані та ті, хто мають намір це зробити, частіше звинувачують у зростанні епідемії тих, хто не має наміру щепитися від коронавірусу.

Опитування проводилось 10-13 листопада серед 2,5 тис. людей віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера. Помилка репрезентативності дослідження не перевищує 2,0%.

Схожі матеріали за тегами: Україна Рейтинг опитування КОВІД

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: