Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

На кордоні з Польщею почали вакцинувати українських трудових мігрантів і студентів

Переглядів: 671

У Польщі неподалік чотирьох пунктів пропуску на польсько-українському кордоні з 10 червня почали вакцинувати українців та інших іноземців з-за меж ЄС, які їдуть на роботу до Польщі – але не безкоштовно.

Про це повідомили у медичному центрі «Медик» із Жешува, який організовує акцію добровільного щеплення українців після перетину кордону, інформує «Калуш ФМ» з посиланням на «Європейську правду».

Пункти щеплення розгорнули одразу у місцях перетину кордону біля пунктів пропуску «Медика-Шегині», «Гребенне-Рава-Руська» та «Дорогуськ-Ягодин». У пункті пропуску «Корчова-Краківець» вакцинуватися можна буде у мобільному пункті щеплень, розгорнутому в пункті обслуговуванні пасажирів «Замєхув» (MOP Zamiechow) за 30 км від кордону.

Пункти тестування на коронавірус та вакцинації працюють цілодобово.

З датою початку роботи у ще двох пунктах, «Долгобичув-Угринів» та «Будомєж-Грушів», поки не визначилися.

За словами польських медиків, за відсутності черг процес обслуговування однієї людини у такому пункті займає 30-40 хвилин: близько 15 хвилин на тест і ще 15 – на заповнення анкети, отримання електронного направлення і вакцинації.

Окрім українців, які їдуть на роботу у Польщу і мають підтверджувальні документи (дозвіл на працю, заява працедавця про намір працевлаштувати іноземця), у таких пунктах вакцинуватимуть також студентів, які навчаються в Польщі.

У центрі «Медик» повідомили, що в пунктах пропонують усі вакцини, зареєстровані у ЄС - Pfizer, AstraZeneca, Moderna і Janssen (Johnson & Johnson).

Водночас, як повідомили особи, які у четвер вакцинувалися в одному з цих тимчасових пунктів, їм запропонували вибір між Pfizer та AstraZeneca. Другу дозу згодом можна отримати у будь-якому місці, не прив’язуючись до місця першої вакцинації.

Загальна процедура тестування та подальшого щеплення у такому пункті коштує іноземцю 130 злотих (близько 1 тисячі гривень), але сама вакцина є безкоштовною.

 

 

 

Схожі матеріали за тегами: Польща кордон вакцинація українські мігранти

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: