Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Одіозний юрист називає героїв Революції гідності «злочинцями». Суд ухвалив переглянути історію Євромайдану в українських підручниках

Переглядів: 678

Юрист Андрій Портнов повідомив, що виграв суд у Міносвіти України про зміст шкільних підручників.

У них, на думку Портнова, героїзують учасників Майдану і масових заворушень, які там відбувалися, пише litgazeta.com.ua.

«Адміністративний суд виніс сьогодні рішення за моїм позовом в судовому процесі, який тривав майже рік. На підставі проведених експертиз суд зобов’язав Міністерство освіти і науки переглянути дитячі підручники історії 5-11 класів, в яких попередній політичний режим намагався героїзувати і міфологізувати ряд державних злочинців і учасників масових заворушень 2013-2014 років», – написав він. 

25 березня минулого року Портнов звернувся до МОН з рядом вимог. По-перше, відкликати рекомендації Міносвіти для кількох підручників. З них – сім книжок з історії України для 11 класу різних авторів, випущених в 2019 році. А також один підручник по тій же дисципліні для 5 класу 2018 року випуску.

Також Портнов запропонував провести новий конкурс за підручниками і переглянути на предмет об’єктивності і достовірності взагалі всі посібники з історії України, які були випущені після 2013 року і містять опис подій.

У МОН відповіли Портнову, що з їх підручниками все в порядку, оскільки їх аналізували вчені і вчителі. І його вимога виконувати відмовилися, після чого юрист пішов в суд.

У мотивувальній частині судового вердикту викладені претензії юриста до Міносвіти. Він вважає, що зазначені посібники «містять ознаки спотворення інформації і подій, що мали місце в період 2013-2014 років, маніпулювання фактами і оцінками подій цього періоду. Інформація про події 2013-2014 років представлена ​​односторонньо, з вигадуванням даних і фактів, повідомленням завідомо неправдивих відомостей про події та явища того часу, а також замовчуванням важливих обставин, які мали місце».

Наприклад, в підручнику для 11 класу авторства Власова-Кульчицького, є такий пасаж: «…22 січня 2014 року, в День соборності України, снайпери «Беркута» застрелили на вулиці Грушевського п’ятьох активістів євромайдану».

Позивач заявляє, що автори категорично і однозначно стверджують, що саме правоохоронці скоїли тяжкий злочин – вбивство п’ятьох осіб. При цьому немає жодного рішення суду, яке б це підтвердило. А розслідування у справах Майдану ще тільки йде. Тобто підручник подає як факт неперевірену інформацію.

У своїй позовній заяві юрист просить зобов’язати МОН переглянути свої рішення за цими підручниками. І перевірити їх на предмет недостовірних фактів. А також визнати протиправним бездіяльність міністерства за зверненням Портнова.

21 січня Окружний адмінсуд Києва розглянув позов і постановив переглянути підручники.

Схожі матеріали за тегами: Портнов Революція гідності суд

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: