Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Перевезення автотранспортом між регіонами: Штрафи за відсутність «ковідних» документів платитимуть пасажири

Переглядів: 652

Відповідальність за наявність документу про щеплення або негативного тесту на COVID-19 під час поїздок автотранспортом між регіонами, за виключенням легкових авто, покладається на пасажирів.

Відповідні зміни до Постанови №1236 внесли на засіданні Кабміну 20 жовтня, повідомляє "Калуш ФМ" з посиланням на прес-службу МОЗ.

«Зміни передбачають, що під час поїздок автомобільним транспортом між регіонами відповідальність за наявність таких документів покладається на пасажирів. Стосуються правила регулярних та нерегулярних перевезень у міжобласному та міжнародному сполученнях», – пояснили у відомстві.

Не поширюється ця норма на перевезення легковими автомобілями, якщо кількість пасажирів там не більше 5 (без врахування дітей до 14 років).

При цьому дозволяється більша кількість пасажирів за умови, що вони є членами однієї сім’ї.

«Водночас, перевізник зобов’язаний проінформувати пасажирів про те, що у них має бути один із необхідних документів», – додали в МОЗ.

Під час перевезень у залізничному та авіатранспорті відповідальність за наявність відповідних документів у пасажирів несе перевізник.

«Як і раніше, норма щодо наявності документу про щеплення або негативного результату тестування не поширюється на неповнолітніх», – заявили у відомстві.

Відсутність документу про щеплення або негативного тесту у пасажира тягне за собою відповідальність відповідно до статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, нагадали в МОЗ.

Йдеться про штраф від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 17 000 до 34 000 гривень.

Нагадаємо, що 21 жовтня набули чинності нові правила пасажирських перевезень між різними областями: для поїздки треба мати сертифікат про вакцинацію чи негативний результат тестування на COVID-19. Їх ухвалили на урядовому засіданні 11 жовтня.

https://moz.gov.ua/article/news/uhvaleno-zmini-schodo-mizhregionalnih-perevezen-avtomobilnim-transportom

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: