Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

ПЦУ розвінчала міф про купання в ополонці на Водохреще та «змивання» гріхів

Переглядів: 313

Традиція купання в ополонці в час святкування Хрещення Господнього не допомагає «змивати» гріхи. А твердження про «давню українську традицію» назвали міфом.

Про це повідомляє УП Життя з посиланням на Православну церкву України.

Ймовірно, цей звичай прийшов до нас від росіян та пов’язаний з ідеєю загартування організму.

«Абсолютно помилковим є судження, ніби купання у крижаній воді після водосвяття «змиває» усі гріхи. Яким чином їх можна «змити»? Хіба сам фізичний акт занурення в освячену воду, без покаяння у гріхах, може призвести до їх подолання? Жодного церковного припису для звершення такого дійства на свято Богоявлення немає», – розповідають в ПЦУ.

Щодо походження традиції, то в ПЦУ запевняють, що вона не має українського походження.

«Мотивація у кожного різна: хтось «змиває» гріхи, хтось випробовує можливості свого тіла, а хтось аргументує це дотриманням «давньої української традиції». Останнє твердження – цілком помилкове!

У нашого народу такої традиції, пов’язаної зі святом Богоявлення, не було.

Ані етнографи, ані історики ще до середини XX століття не фіксували нібито «традиційних» масових пірнань українців у крижану воду з нагоди свята Хрещення Господнього.

Немає описів такого дійства ані у давніх джерелах, ані у дослідженнях про традиції козацької України, ані у спогадах людей старшого віку», – розповідають в ПЦУ.

За їхніми словами, згадки про масові пірнання у воду на свято Богоявлення з’явилися у другій половині 1990-х – на початку 2000-х років. Тобто це доволі нова традиція.

«Деякі історики пов’язують такий звичай з нашими північними сусідами, росіянами, у яких було заведено пірнати в холодну воду після лазні, а також із поширенням ідей загартування організму як частини здорового способу життя», – розповідають в ПЦУ.

При цьому в ПЦУ наголошують, що не забороняють пірнати у холодну воду, але закликають не вважати цю дію церковною та не пов’язувати її з Водохрещам.

«Хто робить такий вибір – має чинити це усвідомлено та відповідально, ретельно зважуючи всі «за» і «проти»: стан здоров’я, причини для такого вчинку, можливі наслідки, зокрема в умовах пандемії», – додали в ПЦУ.

 

 

Схожі матеріали за тегами: ПЦУ Водохреще купання міфи

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: