Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Скільки українців святкують Різдво двічі – опитування

Переглядів: 789

Україна – одна з п’яти країн світу, що відзначає два Різдва. В Україні Різдво 7 січня традиційно відзначають більшість православних та греко-католиків.

Водночас Римо-Католицька церква і більша частина Православних церков відзначають Різдво за григоріанським або новоюліанськім календарем – 25 грудня. Останній збігається з григоріанським до 2800 року, інформують Економічні новини.

Для більшості українців саме Різдво, а не Новий рік – найулюбленіше свято новорічного циклу, відзначають його переважно 7 січня. 77% українців святкують Різдво 7 січня та всього 3% – 25 грудня. Про це пише BBC News Ukrainian.

Про це свідчать результати опитування групи «Рейтинг», проведного 2-4 січня.

Зазначається, що 56% респондентів назвали улюбленим святом Різдво, а 28% – Новий рік. Також стало відомо, що 15% українців святкують Різдво двічі – і 25 грудня, і 7 січня.

Множинність дат Різдва історично склалась через різницю у календарях, які використовують різні церкви – юліанський та григоріанський. Календарна реформа, що замінила юліанський стиль на григоріанський відбулася в XVI столітті за папи Римського Григорія XIII, за іменем якого і отримав свою назву новий календар.

У 1923 році за ініціативою Константинопольського патріарха відбулася нарада православних церков, на якому ухвалили рішення про виправлення Юліанського календаря. Але в російській церкві ця реформа не була сприйнята. Саме тому на пострадянському просторі закріпився стереотип, що свято 25 грудня – католицьке, а 7 січня – православне.

Зараз юліанським календарем продовжують користуватися Російська, Грузинська, Сербська, Єрусалимська православні церкви. Також святкують Різдво 7 січня Афонські монастирі.

Отож 7 січня Різдво святкують в Україні, Єгипті, Росії, Білорусі, Грузії, Сербії, Македонії, Чорногорії, Казахстані й Киргизстані.

Цікаво, що одна з найстаріших у світі християнських церков – Вірменська апостольська церква святкує Різдво 6 січня. Також у Вірменії цей день є державним святом. Це пов’язано з тим, що Вірменська церква відзначає Різдво одночасно з Богоявленням, як це робили ще ранні християни в третьому столітті.

7 січня державний вихідний у зв’язку з Різдвом мають Грузія, Сербія, Чорногорія, Північна Македонія та Росія.

Україна – одна з п’яти країн світу, що відзначає два Різдва. Окрім нашої держави, Різдво офіційно святкується двічі в Білорусі, Молдові, Еритреї та Лівані.

Римо-католицька церква і більшість протестантських і православних церков світу святкують Різдво 25 грудня за сучасним григоріанським календарем. Понад 75 % християн світу відзначають його 25 грудня.

Українці цьогоріч вчетверте офіційно відзначили Різдво Христове за григоріанським календарем: з 2017 року 25 грудня оголошено вихідним днем. Раніше українці на державному рівні святкували Різдво лише 7 січня, цей день був вихідним.

Зазначимо, що предстоятель ПЦУ Митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив, що святкування Різдва Христового в один день 25 грудня в Україні можливе після того, коли до такого рішення «дозріє» Церква та віряни. Епіфаній нагадував, що за соціологічними даними більше ніж 60% українців проти святкування 25 грудня.
 

Схожі матеріали за тегами: Опитування Різдво

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: