Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Скільки жінок-військовослужбовців служать у Збройних Силах

Переглядів: 618

За даними Кадрового центру Збройних Сил України, наразі загальна кількість жінок-військовослужбовців у ЗСУ становить 32 569 осіб.

Від початку війни статус учасниці бойових дій наданий понад 16,7 тисячі жінкам-військовослужбовцям. Від 2014 року 302 жінки-воїна відзначені державними нагородами, понад 4,5 тисячі нагороджено відомчими та іншими відзнаками, інформує «Калуш ФМ» з посиланням на Армія Inform.

За шість останніх років кількість жінок у ЗСУ зросла удвічі, значно збільшилася кількість жінок-офіцерів та дівчат-курсантів.

За словами радниці Головнокомандувача Збройних Сил України з гендерних питань Вікторії Арнаутової, серед головних чинників цього феномену – бойові дії на сході України та суттєві зрушення в законодавстві, які дозволили жінкам повніше реалізувати себе в захисті країни від агресора.

Давно не новина: в українському війську – жінки-командири, зокрема, лише серед старших офіцерів — 1054 жінки. Крім того, понад 800 військовослужбовець служать командирами відділень та взводів.

Є жінки й на найвищих посадах Міністерства оборони України. Командування Медичних сил Збройних Сил України наразі очолює бригадний генерал Тетяна Остащенко.

Нагадаємо, сьогодні, 6 грудня, в Україні відзначається 30-річчя з дня створення Збройних Сил України.

 

Схожі матеріали за тегами: Збройні сили жіки служба

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: