Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Суд скасував новий український правопис, – адвокат

Переглядів: 602

Окружний адміністративний суд міста Києва (ОАСК) скасував постанову про затвердження нового українського правопису

Про це у своєму Telegram-каналі повідомив український адвокат Ростислав Кравець, інформує Depo.ua.

«Щойно ОАСК скасував постанову про затвердження українського правопису за нашим позовом», – написав він і пообіцяв пізніше оприлюднити резулятивну частину.

«Ми засновували свій позов на процесуальних порушеннях – тобто відсутності публікації, громадського обговорення, тому, що ініціатором виступило безпосередньо МОН, яке не є розробником правопису. Крім того, була ще низка процесуальних порушень, про які, до речі, писало і саме Міністерство юстиції, відмовляючись узгоджувати цю постанову Кабінету міністрів», – заявив він у коментарі виданню «Вести».

Рішення ОАСК почне діяти через 30 днів з моменту ухвали. Тобто вже в лютому незаконними стануть усі мовні норми, прийняті в 2019 році, а саме:

- фемінітіви (мова про них іде в параграфі 32 «Українського правопису»), засновані за допомогою суфікса -к-, -іц- (я), нн (я), -ес- і т.д. від іменників чоловічого роду («авторка», «директорка»);

- нове написання слів із літерою «є» («проект-проЄкт», «Проекція-проЄкція»);

- злите написання слів з іншомовним компонентом, що визначає кількісний критерій («архіважліво», «гіперрозумний»);

- злите написання деяких слів – «мінісукня», «віцепрезидент», «ексміністр», «вебсайт»;

- роздільне написання з «пів»: пів Києва, пів яблука, пів автобуса;

- написання «и» замість «і» в таких словах, як «радості» («радости»), «любові» («любови»), «ірій» («ирій»).

За словами Кравця, його головною метою було повернути українській мові норми, звичні для більшості україномовних громадян.

«В 2019-му сталася неприродна «ломка» звичних усім норм. Я не є філологом, звичайно. Але ті ж фемінітіви роблять із мови посміховисько, зовсім не додаючи йому незалежності. Будь-яка мова є живим організмом, потребує розвитку, і так само вважає більшість мислячих громадян. Повернути його на 100 років назад не можна, адже відбулися величезні зміни в самому суспільстві, в сприйнятті мови – і спроба незрозумілих осіб, які, по-моєму, намагалися завдати шкоди самій мові, ввести в неї зовсім неприродні форми на кшталт написання «проект-проєкт» і гальмують її, повертаючи в минуле, – це неприйнятно», – сказав Кравець.

Нагадаємо, 22 травня 2019 року Кабінет міністрів на своєму засіданні схвалив Український правопис у новій редакції, розробленій Українською національною комісією з питань правопису.

3 червня 2019 року в Україні почав діяти новий правопис.

6 червня 2019 року до Окружного адміністративного суду Києва надійшов позов до Кабінету Міністрів України про оскарження нової редакції українського правопису.

10 вересня 2019 року до Окружного адмінсуду Києва надійшов ще один позов щодо визнання незаконною та скасування постанови, якою було затверджено український правопис у новій редакції.

1 листопада 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва об'єднав в обидва позови в одне провадження.

 

 

 

Схожі матеріали за тегами: Суд новий правопис скасування

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: