Радіо КалушFM (050) 66-56-321 (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Торік у Польщі народилося понад півтори тисячі українців

Переглядів: 335

Торік у Польщі народилися 2705 дітей з іноземним громадянством. Серед них найбільше українців – 1590 осіб.

Цей показник майже у 40 разів більший, ніж 10 років тому. А також на 65% вищий за позаторішній, повідомляє Gazeta.ua.

Зростання є результатом збільшення кількості іноземців із дозволом на тимчасове (до 3 років) або постійне проживання в Польщі. Минулого року такі дозволи отримали 317,4 тис. осіб із різних країн, позаторік – 243,2 тис. Серед них найбільше громадян України, яким минулоріч видали 141,1 тис. таких документів. Це на 55% більше, ніж позаторік.

Дані не охоплюють тих, хто перебуває у Польщі на основі заяви роботодавця про намір працевлаштувати їх на період до 6 місяців. 2017 року видали 1,7 млн таких заяв. Немає точних даних про те, скільки українців остаточно почали працювати, але, як оцінюється, їх майже мільйон.

"Проблеми ринку праці підтвердили, що швидко зростає кількість дозволів на перебування іноземців. Однак протягом перших років серед них помітна так звана подружня гомогамія, тобто схильність вступати в шлюб із громадянами країн, з яких вони походять або представниками інших національностей, але подібного етнічного походження або віросповідання. У таких шлюбах народжується дедалі більше дітей", – розповів професор Лудзького університету Пйотр Шукальський.

Згідно з дослідженнями, у Польщі проживають майже 1,2 млн українських мігрантів.

 

Схожі матеріали за тегами: Українці Польща народжуваність

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: