Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Ціну на газ для населення знизять на понад 30%

Переглядів: 381

В Україні запровадять державне регулювання ціни на газ для всіх побутових споживачів на період карантинних обмежень.

Про це повідомляє Офіс президента, пише «УП».

Повідомляється, що рішення було ухвалено на нараді в президента 13 січня.

Після тривалого обговорення було ухвалене рішення про зменшення ціни на газ нижче ринкової. Це означає зниження в платіжках людей на понад 30%.

Пропонована ціна - на рівні 6,99 грн за куб.м.

На засіданні Кабінету міністрів прем’єр Денис Шмигаль дав доручення Міненерго, Мінекономіки, Мінюстиції, іншим профільним міністерствам та центральним органам виконавчої влади невідкладно підготувати проєкт постанови Кабміну про запровадження державного регулювання ціни на газ на період карантину з метою захисту побутових споживачів від надмірного зростання.

За словами Шмигаля, "це не означає, що влада відходить від ринкового регулювання ціни на газ, але зважаючи на надзвичайно складну ситуація з карантинними обмеженнями, буде запроваджено державне регулювання.

За словами в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка, це рішення має бути впроваджене й повністю запрацює вже з лютого.

«Тобто з першого лютого всі споживачі України будуть сплачувати суттєво менше за природний газ. Можу сказати, що, за нашими даними, середня ціна на газ в Україні в січні була вище, ніж 9600 гривень. Відповідно, ціна буде знижена в середньому для населення України до 6999 гривень», – зазначив Вітренко.

Передісторія:

З 1 січня в Україні виросли тарифи на газ та його транспортування, а також було скасовано пільгову вартість на 100 кВт електроенергії на місяць для приватних споживачів.

У зв’язку зі зростанням цін на компослуги відбулася низка протестів у різних регіонах, зокрема, на Харківщині, Полтавщині, Миколаївщині, Буковині, Прикарпатті, Закарпатті, Сумщині, Чернігівщині.

За даними соцопитування центру Разумкова, 12,3% українців заявили, що не здійснюватимуть комунальних платежів, якщо тарифи підвищать.

Президент Володимир Зеленський поставив Кабміну завдання терміново розв'язати питання з тарифами на газ для населення, заявивши, що "ми не можемо дозволити зростання ціни для наших громадян".

 

Схожі матеріали за тегами: Кабмін газ регулювання

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: