Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Уряд вдосконалив формулу розподілу освітньої субвенції

Переглядів: 862

Сьогодні, 17 березня, на засіданні Уряду схвалено два важливих документи щодо належного фінансування закладів загальної середньої освіти.

Про це повідомив Сергій Шкарлет у своєму Телеграм-каналі, пише «Педагогічна преса».

Він подякував колегам-міністрам та Асоціації міст України, які підтримали рішення про вдосконалення формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами.

Оновлена формула враховує збільшення посадових окладів педагогічних працівників. З 1 січня 2021 року рівень окладів зріс на 20%, а з 1 грудня – ще на 8,4%. Для підвищення ефективності використання коштів застосовуватиметься механізм, який дозволить вдосконалювати шкільну мережу та підвищувати якість освітніх послуг. При цьому підвищується спроможність для засновників закладів щодо встановлення надбавок та доплат педпрацівникам у максимальному розмірі.

У формулі вдосконалюється механізм визначення розрахункової наповнюваності класів для всіх територіальних громад на основі таких критеріїв:

– щільності та чисельності населення відповідної громади;

– відсотка населення, яке проживає в сільській місцевості.

Нова формула передбачає збільшення значення коефіцієнту поділу класів на групи для бюджетів великих міських територіальних громад, в яких це питання постає найбільш гостро.

Також рішенням Уряду в 5 областях (Запорізькій, Івано-Франківській, Кіровоградській, Одеській та Сумській) перерозподілено освітню субвенцію для уникнення заборгованості з виплати зарплат вчителям. Перерозподіл здійснено за зверненнями відповідних обласних державних адміністрацій виключно через неточності в даних та особливості завершення адміністративно-територіальної реформи.

«Хочу наголосити, що МОН продовжує проводити системну роботу для вдосконалення формули освітньої субвенції та підвищення рівня заробітних плат педагогічних працівників. Наразі в Міністерстві створюється робоча група з підготовки формули розподілу освітньої субвенції на 2022 рік, до складу якої увійдуть представники МОН, Мінфіну, всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування та експерти проєктів міжнародної технічної допомоги», – додав міністр освіти.

 

 

Схожі матеріали за тегами: Уряд освітня субвенція розподіл

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: