Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

В Україні хочуть реєструвати всіх мобільних абонентів

Переглядів: 1036

Держспецзв'язок пропонує обов'язкову реєстрацію всіх абонентів мобільного зв'язку в Україні. Про відповідний законопроект, що розміщений на сайті Держспецзв'язку повідомляє «Українська правда» з посиланням на Ліга.

Зокрема у Держспецзв'язку пропонують зберегти за клієнтами стільникових операторів право укладати договір у письмовій або будь-який інший формі. Але збирається при цьому зобов'язати телеком-компанії збирати персональні дані всіх без винятку користувачів.

Держспецзв'язку в цьому ж документі пропонує відродити практику ведення бази унікальних ідентифікаторів IMEI-кодів.

Як пише в пояснювальній записці до законопроекту Держспецзв'язку, відсутність системи реєстрації абонентів та унікальних кодів мобільних пристроїв начебто ускладнює проведення заходів з нацбезпеки "в умовах кібернетичних загроз".

За задумом Держспецзв'язку, у інших відомств з моменту прийняття закону буде тільки три місяці на адаптацію своїх нормативних актів.

Тим часом Національна комісія з питань регулювання зв'язку у вівторок на черговому засіданні схвалила законопроект Держспецзв'язку, але зі значними зауваженнями.

Зокрема, регулятор пропонує збільшити перехідний період і розтягнути його на півроку. За цей час абонентів, які зараз отримують послуги анонімно, зобов’яжуть надати свої особисті дані операторам.

Нагадаємо, що стосується проектів, спрямованих на "паспортизацію" абонентів, то подібні спроби Держспецзв'язку вже робила. Остання була в 2015 році.

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: