Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

За 9 місяців росія витратила на війну $82 млрд – це чверть її річного бюджету. Наступного року рф може її не потягнути – Forbes

Переглядів: 293

Вартість війни для Москви зростає, власні ресурси вичерпуються. Нові мобілізовані, іранські ракети та можлива угода щодо постачання снарядів з Північної Кореї – все це робить війну дорожчою для Кремля. В наступному році «рахунок за війну» може стати надто високим. 

Прямі військові витрати росії за 9 місяців війни, за розрахунками Forbes, становлять приблизно $82 млрд. Ця оцінка включає безпосередні витрати, які необхідні для підтримки військових дій. Та не включає стабільні видатки на оборону, або втрати пов’язані з економікою, інформує «Калуш ФМ»

В 2021 році всі бюджетні доходи росії складали $340 млрд. Тобто рф уже витратила чверть минулорічних доходів на військові дії. 

Якщо навесні такі витрати могли виглядати цілком прийнятними, зважаючи, що рф отримувала за нафту і газ близько 1 млрд євро на день. То зараз ситуація інша.

Доходи федерального бюджету рф від експорту нафти і газу знижуються. росія вже втратила більшу частину європейського газового ринку, після зупинки постачання через «Північний потік». З грудня почнуть діяти санкції щодо російської нафти. 

Тим часом війна вимагає більше грошей. Восени вартість витрат на війну для рф зросла вдвічі. Зараз війна потребує щонайменше $10 млрд на місяць. 

За дев'ять місяців Росія витратила на війну $82 млрд – це чверть її річного бюджету. Наступного року РФ може її не потягнути. Розрахунки Forbes /Фото 1

Витрати на армію

Контрактним солдатам армії рф обіцяють зарплату від 200 000 рублів на місяць за війну в Україні, плюс додаткові виплати.

В середньому на одного солдата витрачається близько $200 на день. В жовтні росія різко збільшила чисельність своїх військ. 300 000 мобілізованих обійдуться бюджету рф в додаткові $1,8 млрд на місяць. Окрім цього необхідно збільшити витрати на забезпечення і амуніцію. 

Загальні витрати на зарплату військових, які залучені до бойових дій, складають близько $2,7 млрд після проведення мобілізації. 

Також в останні два місяці різко збільшилася кількість втрат серед військових рф. Частково це теж пов’язано з появою на фронті непідготовлених мобілізованих. 

Якщо влітку сума компенсацій, які мають виплачуватись загиблим і пораненим, оцінювалася в близько $1 млрд щомісячно, то за останній місяць війни вона перевищує $3,5 млрд.

За даними Генштабу ЗСУ за з 24.10 по 24.11 в Україні загинула рекордна кількість російських солдат – 17 470. Це навіть більше, ніж в перший місяць війни.

За кожного з них родина військового має отримати 7,4 млн рублів, або близько $110 000.

Кількість важко поранених, які можуть отримати виплату, орієнтовно в два рази більша. Сума компенсацій – 3 млн рублів.

За дев'ять місяців Росія витратила на війну $82 млрд – це чверть її річного бюджету. Наступного року РФ може її не потягнути. Розрахунки Forbes /Фото 2

Ракети, снаряди і амуніція

Основна стаття витрат армії під час війни – це боєприпаси і забезпечення військових.

За різними оцінками росія в цій війні використовувала від 10 000 до 50 000 снарядів на день. Найбльш інтенсивна робота артилерії припадала на травень-липень. Але з появою HIMARS і регулярному знищенні складів боєприпасів, інтенсивність роботи російської артилерії помітно зменшилася. 

Середня ціна снаряду радянського калібру близько $1000. Отже тільки на забезпечення артилерії росіяни витратили понад $5,5 млрд. Але, якщо раніше це були боєприпаси, виготовлені в рф, то зараз активно обговорюються можливі поставки з Північної Кореї.

Очевидно росія не готувалася до настільки тривалої війни і її запас снарядів та можливості виробництва не дозоляють забезпечити власні потреби.

По Україні ворог випустив понад 4000 ракет. Середня вартість однієї російської ракети складає $3 млн.  

Також для утримання війська необхідно тисячі тон боєприпасів для стрілецької зброї, одягу, захисту солдат, палива, запчастин, їжі і медикаментів.  

Втрати техніки

Найбільшими втратами серед техніки є танки і авіація ворога. 

росія втратила 278 бойових літаків, середньою вартістю $18 млн, та 261 гелікоптер середньою вартістю $10,4 млн.

Загальні втрати російської авіації в грошовому еквіваленті складають $8 млрд.

За дев'ять місяців Росія витратила на війну $82 млрд – це чверть її річного бюджету. Наступного року РФ може її не потягнути. Розрахунки Forbes /Фото 3

Також росія втратила майже стільки ж танків, скільки мала на початок вторгнення (2 897 із приблизно 3 300 на 24.02). Тож зараз рф намагається відновити техніку, яка десятиліттями зберігалася на складах та потребує значної модернізації і фінансових витрат.  

Загалом вся втрачена техніка за девʼять місяців війни коштувала росії $20,8 млрд.

Російський «ленд-ліз»

Значна кількість техніки, яку втратила рф, потрапила у вигляді трофеїв до ЗСУ. 

За дев'ять місяців Росія витратила на війну $82 млрд – це чверть її річного бюджету. Наступного року РФ може її не потягнути. Розрахунки Forbes /Фото 4

 

Схожі матеріали за тегами: Україна росія війна витрати

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: