Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

За п’яне кермування – до криміналу. В Україні набув чинності важливий закон

Переглядів: 1387

Від 1 січня 2020 року в Україні водіям загрожує кримінальна відповідальність за кермування у нетверезому вигляді.

Відповідний закон набув чинності від початку року, повідомляє UNN.

У повідомленні зазначається, що тепер у Кримінальному кодексі з’явилась нова стаття 281-6. Так, водієві загрожує відповідальність за:

- керування машиною у стані алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції,

- передача кермування автомобілем п’яній людині,

- відмова водія від проходження медичного огляду на стан сп'яніння або щодо вживання алкоголю чи лікарських препаратів;

- водієм після ДТП за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їхній основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як автомобіль був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного освідування з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого медичного освідування.

За всі перераховані вище дії передбачено штраф у розмірі 1-2 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 32 тисяч грн) і позбавлення права кермувати транспортним засобом на строк до трьох років.

У разі повторного правопорушення штраф складе до 51 тис. грн з позбавленням права керувати транспортним засобом від двох до трьох років. Дозволений рівень алкоголю в організмі, за який не штрафують, 0,2 проміле.

Нагадаємо, що в Україні також набув чинності закон щодо накладення штрафів на власників паливних авто за паркування на місцях для електрокарів. Він передбачає, що екологічні авто повинні почати отримувати зелені держномери.


 

Схожі матеріали за тегами: Україна відповідальність водіння п'яний

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: