Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Війна і воїни АТО. Чорне і біле через призму художника Володимира Безрукого (ФОТО)

Переглядів: 2682

В останній день листопада у виставковій залі Калуша відбулася важлива подія -  презентація альбому репродукцій калуського художника, учасника Революції гідності та добровольця АТО Володимира Безрукого.

Прикметно, що люди прийшли на цей захід без примусу, без вказівки. Тут зібралися ті, хто стояв з  художником пліч-о-пліч на Майдані, хто був разом із ним в зоні АТО, хто навчав Володимира робити перші кроки в рисунку, друзі, колеги. І загалом ті, котрі цінують його як людину і як художника.

Як зазначила директор Калуського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Галина Дидич, альбом «Чорне і біле Володимира Безрукого» - це результат спільної праці. Вона подала ідею, працівники музейно-виставкового центру Галина Турчик та Артур Єфремов підтримали її, влада профінансувала, а «Копіцентр» видав. І в результаті вийшла чудова книга пам’яті, основним персонажем якої є війна. Війна як тло людських доль.

У видання, в якому близько 100 сторінок, вміщені начерки, живопис і скульптура Володимира Безрукого. Серед робіт – найбільше портретів. Портрети учасників Майдану, портрети воїнів добровольчих батальйонів, у яких він воював, портрети жителів Донбасу, а також рисунки на тему «Дорогою війни» і «Слід війни».

Сам Володимир розповів, що створювати портрети почав під час Майдану. Спершу малював його учасників, а відтак продовжив цю роботу в зоні АТО. Несучи службу в добровольчих батальйонах («Донбас», ДУК, «ОУН», імені Шейха Мансура), він зустрічав багато різних людей. Саме вони і ставали героями його творів. Готові роботи він старався біля себе не тримати, а передавав в Калуш через когось чи «Новою поштою». Так і назбиралося понад 600 портретів і замальовок.

«Але видавати альбому я не збирався. Тому коли дізнався, що над його створенням у Калуші вже працюють, був приємно вражений», - зазначив художник.

Під час презентації винуватець події подякував всім, хто долучився до роботи над виданням, і всім присутнім. Він зізнався, що здивований такою увагою до своєї скромної персони і словами похвали на свою адресу.

А добрих слів і справді сказано було чимало. Їх Володимиру адресували командир миротворчого батальйону імені Шейха Мансура Муслім Чеберлоєвський, режисер-документаліст, який знімає війну, Юрій Пупирін, військовий побратим Андріан Волгін, капелан отець Савва, учасник АТО Іван Стратієнко, Почесний громадянин Калуша Степан Петраш, голова Спілки учасників АТО Олександр Соколовський, міський голова Ігор Матвійчук, вчитель-словесник Калуської гімназії ім. Д. Бахматюка Віталій Півторак, видавець книги Ксенія Петраш, художник Володимир Романів, скульптор Ігор Семак та інші.

«Ви знаєте Володимира як художника і громадянина. А я знаю його як надійного, безстрашного і хороброго воїна. Завдяки таким, як він, ми зупинили ворога на підступах до Маріуполя», - так про художника відізвався Муслім Чеберлоєвський.

Юрій Пупирін своєю чергою зазначив, що знімав Володимира в усіх батальйонах, де він був, і всюди спостерігав, що цей чоловік користується неабиякою повагою.

«Не раз я думав, чому так. І ось відповідь на моє запитання дала назва цієї книги «Чорне і біле…». Війна насправді не чорна і не біла, а сіра. Там багато чого міняється, грані стираються і дуже важко зберегти себе. Люди швидко починають сіріти. А ось Володимир утримується на світлій стороні, він не падає в сіру зону. Звідси і повага», - поділився думками документаліст.

Відзначили присутні і цінність цього видання.

Так, перший заступник міського голови Галина Романко вважає, що «своїми роботами автор закарбував память та людську гідність, яка запалює український народ».

На те, що цей каталог потрібен, щоб пам’ятати тих, хто загинув, але допомагати  тим, хто живий, вказала Галина Турчик.

«Перегортаючи сторінки книги, яка є приємною на дотик, теплою для душі і разючою для осмислення, ми розуміємо, що є чорна реальність, але є й біла днина, яка настає», - поділився своїми враженнями Віталій Півторак.

Особливої урочистості цій події додали також музиканти: ансамбль скрипалів музичної школи та хор «Тавор» (керівник Оксана Демків).

По завершенні  презентації всі охочі могли за символічну ціну придбати альбом та календар з портретами воїнів АТО і навіть отримати автограф автора.

Наразі книгу можна купити у виставковій залі (вул. Дзвонарська 5). Всі кошти, виручені від її продажу, підуть на підтримку добровольчого батальйону імені Шейха Мансура.

До слова, альбом репродукцій «Біле і чорне…» вийшов накладом в 500 примірників. Із міського бюджету на його друк виділили 55 тисяч гривень.

Людмила СТЕПОВА

 

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: