Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Апатія під час війни: причини виникнення та як собі допомогти в цьому – поради психолога

Переглядів: 389

Головна причина апатії – розчарування

Апатія зараз, в умовах війни, для багатьох українців – знайомий стан. Про те, як собі зарадити в цьому та в яких випадках варто звертатися до спеціаліста, розповіла в коментарі УНН психологиня Катерина Клюшніченко, інформує «Калуш ФМ».

«Апатія – це стан, коли людина начебто нічого не відчуває, коли немає ні інтересу до чогось, ні сил, ні мотивації. На жаль, під час війни цей стан розповсюджений, і він є нормою в нашій ненормальній реальності. Але важливо, якщо цей стан триває довше, ніж 2 тижні, то це вже може бути симптомом депресії чи інших захворювань. Тоді потрібно обов’язково звертатися до спеціаліста – психолога, психотерапевта чи психіатра – аби запобігти розвитку більш серйозних захворювань», – розповідає Катерина Клюшніченко.

Психологиня зазначає, що головна причина апатії – розчарування. Коли людина покладала на щось очікування і цього не відбулося. Також вона може виникати в результаті постійних стресів. Ось чому зараз це актуально для багатьох.

Щоб розпізнати в себе апатію, варто звернути увагу на наступні критерії:

– постійне відчуття втоми, немає сил вже зранку;

– відсутня концентрація, дуже важко робити звичайні справи;

– починають виникати проблеми із запам’ятовуванням;

– можуть виникати проблеми зі сном і харчуванням;

– замкнутість, небажання спілкуватися з іншими.

«Оскільки часто апатія виникає через стрес, то перш за все потрібно позбавити себе хоча б на деякий час від цього стресу. Для цього варто обов’язково робити інформаційний детокс. Також дуже важливе фізичне здоровя, і тому здоровий сон та прогулянки на свіжому повітрі, чи будь-який спорт буде кроком для того, щоб позбутися цього стану. Організм має бути сильним, аби впоратися з тією психологічною напругою, яка відбувається. Думаю, сюди буде доречно додати й харчування. Крім того, дуже важливо мріяти. Знаходити нові сенси. Завдяки мріям можна знову почати радіти і мати мотивацію рухатись далі», – радить Катерина Клюшніченко.

Вона додає, що можна спробувати вести щоденник, це допомагає самостійно і екологічно людині звільнитися від негативу, який знаходиться всередині. Також варто дозволити собі те, що приносить задоволення. Згадати про звички, які радували раніше: спілкування, смачна кава, відвідування улюблених місць, будь-що, що раніше давало відчуття радості.

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: