Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Через кілька місяців у Калуші повинен бути новий генплан

Переглядів: 999

Відповідно до угоди із виконавцем головний містобудівний документ місто має отримати у жовтні.

Нагадаємо, що європейський Калуш живе за генпланом радянських часів, який був затверджений у 1979 році. За роки незалежності місто робило кілька спроб розробити новий генплан або ж оновити старий, проте вони не знаходили логічного завершення. То грошей бракувало, то доброї волі. У 2015 році була розпочата третя спроба. Процес триває третій рік, але поступ уже є.

Впродовж двох з половиною років велися підготовчі роботи до генплану. Зокрема, була виготовлена топогеодезична карта міста, гірничо-геологічне обгрунтування та карта гірничо-геологічних обмежень. У липні 2017 року депутати затвердили Програму розроблення генплану на 2017-2018 роки, загальна вартість якої складала 2 млн 50 тис. грн, та надали дозвіл на його розробку.

Відтак у вересні 2017-го відбувся аукціон, переможцем якого визнали ДП «Науково-дослідний і проектний інститут містобудування» (м. Київ). Це підприємство погодилось розробити генплан за 610 тис. грн. У жовтні міська рада підписала угоду, відповідно до якої на виготовлення генплану виконавцю дали рік часу.

Днями «Калуш ФМ» поцікавилося у начальника відділу у справах архітектури та містобудівної діяльності  Калуської міської ради – головного архітектора Романа Кузика, як просувається робота з виготовлення генплану і чи вкладеться проектант у відведені терміни.

За його словами, на даний час більша частина робіт вже виконана. Зокрема, виготовлена схема зонування території з планом червоних ліній, зроблений історико-архітектурний опорний план, який невдовзі подадуть на затвердження, та опорний план існуючого використання територій Калуша. Також виконавець робіт надав ескізні пропозиції щодо розвитку міста.

- Зараз стоїть питання виправлення деяких неточностей в топогеодезичній зйомці, яка була зроблена у 2016 році. Після цього Науково-дослідний і проектний інститут містобудування перейде до завершального етапу генплану і формування пояснювальних записок, - зазначив Роман Кузик. – Тож сподіваємося, що до жовтня, якщо не виникне ніяких непередбачуваних ситуацій, виконавець роботу завершить. Принаймні ніяких додаткових угод щодо продовження терміну виконання наразі не було.

На переконання головного архітектора, новий генплан дасть основу для подальшої стратегії розвитку міста.

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: