Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Чому у міській поліклініці просять показувати декларацію. Коментар з приводу

Переглядів: 1784

У Калуському міському центрі первинної медико-санітарної допомоги нещодавно з’явилися оголошення, в яких інформується, що при здачі аналізів і проходженні діагностичних обстежень необхідно мати при собі декларацію з лікарем медзакладу.

Ця вимога викликала невдоволення у відвідувачів поліклініки. Тому за коментарем з цього приводу журналіст «Калуш ФМ» звернулася до головного лікаря закладу Михайла Гаврилишина.

Він пояснив, що гарантований державою перелік безоплатних послуг наразі дуже куций. До нього, зокрема, входять загальний аналіз крові, аналіз на глюкозу, холестерин, тропоніни, швидкі тести на гепатит, ВІЛ, СНІД, вагітність, кардіограма, а також вимірювання артеріального тиску, окружності талії, висоти зросту та ваги. Витрати на всі інші лабораторні та діагностичні обстеження лягають на медичний заклад. А вони чималі і покривати їх для всіх нема змоги. Тому є два варіанти: або пацієнт укладає декларацію на обслуговування з лікарем нашої установи, або всі послуги оплачує. Для пацієнтів, які уклали декларації, перелік безоплатних послуг у нас набагато ширший, ніж той що оплачує Національна служба здоров’я. Це і біохімічні аналізи, і рентгени, і відвідування вузькопрофільних спеціалістів.

– Електронного варіанту ідентифікації тих, хто уклав декларацію, а хто ні, наразі ще нема, він у розробці. Тож допуском до отримання безоплатних послуг є пред’явлення декларації, – пояснює М. Гаврилишин. – Тому ми просимо громадян, які приходять на планову здачу аналізів чи обстеження, на даному етапі мати при собі декларації, а тих, хто ще не уклав їх, зробити це.

Окрім того, головний лікар додає, що, за повідомленнями працівників Національної служби здоров’я України, з 1 квітня взагалі планують ліквідувати оплату за пацієнтів із «червоного» списку, тобто тих, хто не уклав декларації. Тому громадянам, щоб надалі не нарікати на медиків, варто подбати про вибір лікаря й укладення декларації.

Щодо обслуговування у поліклініці працівників калуських підприємств, які мають картки і страховий поліс від страхових компаній «Брокбізнес» та «Провідна», то для них наявність декларації необов’язкова. Проте, на думку адміністрації медзакладу, вони можуть укласти і декларацію, оскільки страхова програма зменшена, а маючи декларацію можна буде отримувати більше безоплатних медичних і діагностичних послуг.

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: