Радіо КалушFM (050) 66-56-321 (095) 633-12-68 (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Дев’ятикласники калуських шкіл забезпечені підручниками на 49 відсотків, четверто- і семикласники – на 92

Переглядів: 266

Після впровадження нової програми для 4-х та 7-х класів в Україні виникла проблема із забезпеченням шкіл підручниками. Вирішити це питання намагаються вже третій рік поспіль.

За декілька днів розчинається новий навчальний рік, тож журналіст «Калуш ФМ» поцікавилася в управлінні освіти Калуської міськради, скільки ж відсотків четверто- і семикласників все-таки матимуть підручники з 1 вересня.

За словами в. о. начальника управління освіти Лесі Кобзан, в середньому ця паралель забезпечена підручниками на 92 відсотки, проте окремими лише на 60. До прикладу, не довезли 160  підручників з української мови.

- У нас в цьому навчальному році контингент четвертокласників зріс на 69 учнів. Відповідно нам не вистачає 69 комплектів книжок, - пояснює керівник. – Головне, що кошти у нас є, але придбати ми їх не можемо. Проблема полягає в тому, що видавництва відмовляються продавати більшу кількість підручників за ціною держзамовлення, бо вона майже втричі нижча за комерційну. А за ринковою ціною не можемо придбати ми, бо буде перевитрата бюджетних коштів, що заборонено чинним законодавством. Щоб вийти з цієї ситуації, треба вносити зміни на рівні Кабміну. Проте сумнівно що це робитимуть. Тому кожен шукає якісь варіанти. Так, у Калуському районі підручники закуповуватимуть батьки. Ми ж хочемо розробити нову програму, винести її на розгляд сесії і, якщо депутати дадуть згоду, то закуповуватимемо підручники за комерційними цінами.

Щодо 9-класників, то вони наразі забезпечені підручниками лише на 49 відсотків від потреби. Повністю ця паралель має підручники тільки з української літератури, алгебри, фізики й інформатики.

У всіх інших класах, за словами Лесі Кобзан, проблем з підручниками нема, їх мають 100 відсотків школярів.

Фото: Калитянська бібліотека

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: