Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Другий етап медичної реформи відклали до квітня. Але Калуська ЦРЛ до нововведень вже готова

Переглядів: 604

Реформа вторинної і лікарняної медичної допомоги почнеться не 1 січня, а пізніше - орієнтовно 1 квітня.

Як пояснила заступник міського голови Калуша Наталія Табачук, планувалося, що нова модель фінансування медицини на вторинному рівні буде запущена з 1 січня 2020 року. Проте зі змінами в уряді відбулися і кадрові зміни у Міністерстві охорони здоров’я. Очевидно, що новій команді потрібно більше часу, щоб вивчити ситуацію. Разом з тим, за інформацією МОЗ, багато лікарень вторинного рівня ще не автономізувалися, тобто не здобули статусу некомерційних підприємств. А саме це є однією з основних умов, щоб одержувати кошти від Національної служби здоров’я України.

- Наразі впровадження реформи відклали на три місяці, - зазначає Наталія Титівна. - І це вже видно із проекту Державного бюджету на 2020-ий рік, де на перший квартал закладена медична субвенція. Тобто впродовж трьох місяців наступного року житимемо за старими правилами. Щодо Калуської ЦРЛ, то вона до реформи повністю готова. Необхідні кроки зробили заздалегідь. Комунальним некомерційним підприємством Калуська ЦРЛ стала ще у грудні 2018 року.

У зв’язку з цим відтермінуванням міська влада планує на ці три місяці передбачити закупівлю медикаментів для пацієнтів із Калуша та сіл району, які приєдналися,котрі лікуватимуться у стаціонарі ЦРЛ.А вже з моменту запуску механізму фінансування «гроші ходять за пацієнтом» вартість послуги включатиме і вартість медикаментів, які лікарі призначатимуть у відповідності до протоколу лікування. Тож місту не потрібно буде закладати на програму медикаментозного забезпечення кошти у такому обсязі, як це було у попередні роки.

Наталія Табачук також наголосила, що з початком реформи отримати безоплатне лікування у стаціонарі можна буде лише за наявності електронного направлення від сімейного лікаря (терапевта, педіатра), з яким підписана декларація  на обслуговування. Пацієнт, який не матиме електронного направлення, крім ургентних випадків, за всі послуги буде оплачувати за тарифами, затвердженими на державному рівні, оскільки лікарні за нього НСУ коштів не відшкодовуватиме. Тож громадянам, які ще не уклали декларації, необхідно подбати про це.

- Відповідно до закону про державні фінансові гарантії медичного обслуговування, всі види медичних послуг повинна оплачувати Національна служба здоров’я України. Зокрема, сформовані 22 пакети медичних послуг. Проте додаток, який описує програму медичних гарантій, буде затверджений при прийнятті державного бюджету, - додала заступник міського голови.

Важливо також, що пацієнт зможе вільно вибирати лікаря і заклад. Тож Наталія Табачук переконана, що це створюватиме здорову конкуренцію і стимулюватиме медиків до надання якісніших послуг. Від кількості пролікованих пацієнтів також залежатиме і зарплатня медпрацівників.

Людмила ПАСТУШОК.

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: