Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Історична мить. Калуську ТЕЦ вже передали у комунальну власність міста (ФОТО)

Переглядів: 991

Акт прийому-передачі цілісного майнового комплексу ДП «Калуська ТЕЦ-Нова» був підписаний 29 травня. Міському голові Калуша Ігорю Матвійчуку також передали символічний ключ від підприємства, яке перейшло у підпорядкування міста.

Питання передачі Калуської ТЕЦ місту розглядалося вже не один раз. Зокрема,  на сесії Калуської міськради 31 січня 2019 року депутати, виконуючи протокольне доручення Кабміну від 16 січня 2019 року щодо забезпечення передачі теплоелектроцентралей у власність територіальних громад, підтримали рішення про прийняття цілісного майнового комплексу ДП «Калуська теплоелектроцентраль-Нова» із державної у комунальну власність міста.

29 травня питання про передачу ТЕЦ місту підняли знову. Зокрема на засіданні виконавчого комітету Калуської міськради Ігор Матвійчук повідомив, що 22 травня 2019 року Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження №359-р «Про передачу цілісного майнового комплексу державного підприємства «Калуська теплоелектроцентраль-Нова» у власність територіальної громади м. Калуша». Тож до порядку денного виконкому внесли питання щодо створення комісії з передачі цілісного майнового комплексу ДП «Калуська ТЕЦ-Нова», розташованого на земельній ділянці площею 114 га, в територіальну власність міста.

Відповідно члени виконкому затвердили склад комісії, яку очолив міський голова Ігор Матвійчук. До комісії також увійшли директор Департаменту корпоративних та майнових відносин Міністерства енергетики і вугільної промисловості України Валентина Кальніченко, директор Калуської ТЕЦ Володимир Мазяр, начальник фінансового управління Калуської міськради Леся Поташник, начальник управління комунальної власності Калуської міськради Олександр Челядин та начальник юридичного відділу-юрист виконкому міськради Роман Шпитальний.

Відповідно до прийнятого рішення комісії також доручили здійснити передачу ТЕЦ. Роботу комісія розпочала відразу після засідання виконкому, і вже до кінця робочого дня акт прийому-передачі цілісного майнового комплексу Калуської ТЕЦ у комунальну власність міста був підписаний.

Про це епохальне для міста рішення і те, що тепер розпочинається процес оформлення передачі ТЕЦ  у комунальну власність Калуша, представникам ЗМІ та іншим присутнім повідомив міський голова Ігор Матвійчук. Водночас він наголосив, що ТЕЦ згідно із законом не підлягає приватизації.

Варто зауважити, що до Калуша цього дня приїхав міністр енергетики й вугільної промисловості Ігор Насалик. На засіданні виконкому він повідомив, що ця ідея виношувалася ще з 2006 року. І ось через 13 років її вдалося втілити в життя.

За словами Ігоря Насалика, Кабмін також прийняв рішення про державну допомогу Калуській ТЕЦ на модернізацію у розмірі 1,4 млрд гривень. Першим етапом буде встановлення фільтрів очистки. Проведена реконструкція зробить ТЕЦ конкурентоспроможнішою і у вдвічі економічно привабливішою.

«Це хороший проект, хороша капіталізація та прибуток для міста, – зауважив Насалик. – Коли ТЕЦ буде у комунальній власності, податок на прибуток, а це близько 15-20 млн гривень у рік, йтиме не в державний, а в міський бюджет».

Також міністр повідомив, що зустрічався з колективом даного підприємства і обговорив подальшу перспективу. Тепер важливо зберегти всі соціальні гарантії для працівників ТЕЦ, адже люди – це головне.

Сподівання на те, що підприємство і надалі успішно працюватиме і розвиватиметься висловила також Валентина Кальніченко, вручаючи Ігорю Матвійчуку символічний ключ.

 Додамо, що цього ж дня на багатьох сайтах, зокрема, і "Калуш ФМ", з’явилася інформація представника президента України у Кабміні Андрія Геруса, що рішення щодо виведення Калуської ТЕЦ із державної у комунальну власність ухвалили, не включаючи до порядку денного засідання уряду.

Людмила ПАСТУШОК.

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: