Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Калуш кличе об’єднуватися в громаду найближчі села району

Переглядів: 685

Звернення до мешканців дев’яти навколишніх сіл, в якому місто закликає об’єднуватися в територіальну громаду, було прийняте на сесії Калуської міськради 26 квітня.

Зокрема, в ОТГ з центром у Калуші пропонують об’єднатися Студінківській, Вістівській, Підмихайлівській, Добровлянській, Пійлівській, Мостищенській, Копанківській, Сівка-Калуській та Кропивницькій сільським радам. Тобто міські депутати офіційно запрошують в ОТГ дев’ять сільських рад, пояснюючи це бажанням уникнути розриву території. Більш віддалені села, до прикладу, Ріп’янку, Грабівку чи Завій поки що в громаду не кличуть.

За словами міського голова Ігоря Матвійчука, прийнятий Верховною Радою законопроект №6466 стосовно добровільного приєднання територіальних громад до міст обласного значення, дозволяє створювати ОТГ за спрощеною процедурою: не об’єднання, а приєднання. У цьому випадку вибори в міських радах не проводяться, а лише в сільських, які приєднуються.

Водночас очільник міста зазначив, що ці села запрошують, але їхні громади можуть відмовитися. Ніхто нікого насильно заставляти не буде. Проте, на думку міського голови, утворення ОТГ з центром у Калуші вигідне як місту, так і навколишнім селам.

Загалом реформа адміністративно-територіального устрою повинна бути завершена до 2020 року. Тож через рік про добровільність об’єднання у громади вже не йтиметься, а всіх, хто не увійде в ОТГ, просто приєднають. Наразі Калуш зробив перший крок до створення об’єднаної Калуської громади, тепер слово – за селами.

 

 

 

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: