Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Калушанка висловила претензії до лаборанта міської поліклініки. Справедливі вони чи безпідставні?

Переглядів: 2621

Не так давно спільнота мережі Фейсбук активно обговорювала допис, який стосувався лаборанта дитячої поліклініки, котра, за словами дописувачки, взялася до забору аналізу крові, не обробивши рукавички, хоча перед цим брала до рук мобільний і зарядку до нього. 

Підняти цю тему знову нас спонукала усна претензія калушанки, яку вона днями озвучила головному лікарю Калуського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Михайлу Гаврилишину. Жінка поскаржилася, що у лаборанта поліклініки, яка мала брати кров у її дитини, «рукавички незрозумілого кольору, якісь коричнево-зелені, тобто брудні» і поцікавилася, яка, мовляв, мета одягання таких рукавичок.

Щоб уникнути непорозумінь в майбутньому, адже іноді люди не знають багатьох нюансів і висловлюють безпідставні претензії, ми звернулися за роз’ясненнями з цього приводу до головної медсестри поліклініки Анжела Атаманчук.

За її словами, медперсонал, який працює з біологічними рідинами (кров, сеча, харкотиння), одягає гумові рукавички найперше для свого захисту від інфекцій, які передаються через кров, тобто ВІЛ, СНІД й інших. Також рукавички захищають від інфекцій і пацієнта, тобто відбувається перехресний захист.

- Це регламентовано наказом МОЗ України №955 «Про захист персоналу від інфекцій, що передаються через кров», - зазначає головна медсестра. – Водночас у пункті 5.12 наказу МОЗ №798 від 21.09.2010 р.  «Хірургічна та гігієнічна обробка рук медперсоналу» вказується на те, що «в ситуаціях, які вимагають частої заміни рукавичок, наприклад при заборі крові, допускається проведення гігієнічної антисептики рук в одноразових рукавичках. У цих випадках рукавички не повинні мати проколів та порізів чи бути забруднені кров’ю». Це означає, що заміна рукавичок після кожного пацієнта при заборі крові не обовязкова. Лаборант просто зобов’язаний періодично їх протирати антисептиком. Основною причиною для їх заміни є пошкодження.

Щодо кольору рукавичок, який не сподобався калушанці, Анжела Атаманчук пояснила, що він змінюється від того, що рукавички обробляють антисептиком. Від обробки ним вони трохи жовтіють.

- Кожен лаборант цінує своє здоров’я і здоров’я пацієнта, тому намагається дотримуватися всіх необхідних вимог. Іноді люди не знають багатьох нюансів і починають висловлювати несправедливі претензії, - наголосила вона. – Ми звертаємо увагу персоналу лабораторії також на те, що пересування у рукавичках заборонене. І лаборанти такого собі не дозволяють.

Головна медсестра Центру додала, що рукавицями, дезінфікуючими середниками й іншими витратними матеріалами заклад забезпечений в достатній кількості. Лише лабораторія для забору крові бере в місяць тисячу-півтори тисячі пар рукавиць. Забезпечена вона і одноразовими скарифікаторами (голки для забору крові з пальця). Наприклад, у минулому році лише рукавиць поліклініка закупила на 51 тис. грн (520 упаковок), антисептика для рук – на 26 тис. грн, деззасобів – на 83 тис. грн.

Водночас головний лікар поліклініки Михайло Гаврилишин додав, що для підрозділу для забору аналізу крові у дітей, який почав діяти у Калуському МЦПМСД з нового року, виділили окреме приміщення, в якому зробили ремонт. Для нього закупили нові меблі і нове обладнання, тобто оснастили відповідно до всіх вимог.

Людмила СТЕПОВА

 

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: