Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Калуський ЦНАП вже прийняв 300 заяв на виготовлення закордонних паспортів і ІD-карток

Переглядів: 5982

З 4 вересня Центр надання адміністративних послуг виконавчого комітету Калуської міської ради розпочав повноцінне надання послуг щодо оформлення та видачі паспортів громадянина України у формі ID-картки та паспортів громадянина України для виїзду за кордон. Наразі адміністратори Центру прийняли 300 заяв, 94% з яких – на виготовлення закордонних паспортів.

Як розповіла «Калуш ФМ» начальник ЦНАП – адміністратор Надія Марій, послуги з прийому документів на закордонні паспорти та ID-картки їхня установа почала надавати в тестовому режимі з 17 серпня, проте повноцінно запрацювали з початку вересня. А до цього майже півроку тривали підготовчі роботи – придбання техніки, на яку виділили кошти з місцевого бюджету, її налагодження та отримання відповідних дозволів від Державної міграційної служби України.

- На разі у ЦНАПі є одна робоча станція, на якій здійснюється і прийом, і видача паспортів та ID-карток. Паролі доступу до цієї системи мають двоє адміністраторів, які працюють почергово. За день приблизно обслуговують від 25 до 30 громадян, - розповідає Надія Марій. – Можливо, з часом зможемо приймати і більше заяв, бо поки що є деякі проблеми з біометрією. Якщо підпис і фотографію вже налагоджено, то з відбитками пальців трохи складніше. Тому на це інколи потрібно більше часу.

Водночас начальник ЦНАП повідомляє, що на 12 вересня вони вже прийняли 300 заяв на виготовлення документів, з яких 257 - на закордонні паспорти (у звичні терміни), 25 – на термінові і 18 – на паспорти у формі ІD-картки. При цьому вона додає, що діти, яким виповнилося 14 років, можуть уже подавати документи на ІD-картку, оскільки вона буде потрібна їм при складанні іспитів ЗНО і вступі до навчальних закладів.

- Поки що ми лише приймаємо заяви, а видачу здійснюватимемо згодом. Щоб уникнути черг, запровадили попередній запис громадян. Записатися на чергу можна за телефоном 6-10-08 або у Центрі особисто, спланувавши свій візит наперед. Запис вже проводимо на 11 жовтня, – розповідає Надія Марій.

Крім того, вона зазначає, що на даний час є затримка із виготовленням закордонних паспортів. Але це проблема не лише Калуша, а всієї України. Справа в тому, що «Поліграфічний комбінат «Україна»» не встигає з друком паспортних документів, тому закордонний паспорт тепер виготовляється не за місяць, а за два, а терміновий не за 7 робочих днів, а за місяць. Але при необхідності термінового виїзду за кордон, пов’язаного з нагальною потребою в лікуванні від’їжджаючого, від’їздом особи, яка супроводжує тяжкохворого, чи смертю родича, який проживав за кордоном, а також за наявності підтверджуючих документів, закордонний паспорт може бути виготовлений у термін до 3-х робочих днів.

- Виготовленням паспортів ЦНАП не займається. Всі дані ми передаємо в електронному і паперовому варіантах в Калуський РВ УДМС в Івано-Франківській області, що на вул. О. Тихого, 10, який також здійснює  прийом документів на закордонні паспорти та ІD-картки. Коли паспорти віддруковують, міграційна служба передає їх нам, а ми громадянам, - уточнює Надія Марій.

За оформлення паспортів у ЦНАПі стягується тільки адміністративний збір. 70% вартості послуги надходитиме до міського бюджету.

Вартість оформлення паспорта наступна:

  • виготовлення паспорта у формі ІD-картки коштує 279 грн (до 20-ти робочих днів), терміново (до 10-ти робочих днів) – 366 грн. При оформленні нового паспорта громадянина України, у зв’язку із втратою або псуванням попереднього, додатково стягується держмито у розмірі 34 грн. При досягненні 14-річного (або 16-річного) віку перше виготовлення паспорта громадянина України у формі ІD-картки – безкоштовне;
  • вартість виготовлення біометричного паспорта громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт) становить 557,32 грн (термін виготовлення – до 20-ти робочих днів), терміновий (до 7-ми робочих днів) – 810,32 грн. 

Людмила СТЕПОВА

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: