Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

«Коли гори – це робота». У краєзнавчому музеї Калущини відкрилася виставка світлин Василя Фіцака (ФОТО)

Переглядів: 249

У краєзнавчому музеї Калущини відкрилася унікальна виставка світлин «Коли гори – це робота» з особистого архіву краєзнавця, активного громадського діяча Василя Фіцака, який працює рятувальником на горі Піп Іван. Традиційно експозицію автор представив з нагоди свого дня народження.

– Василь Фіцак має хорошу традицію – у свій день народження пропонувати виставки і фактично знайомити людей з тим, з чим він стикається щодня. Це природа, гори,  флора та фауна. Ця виставка – вже четверта в творчому доробку фотомайстра, – зазначає у коментарі «Калуш ФМ» директор музейно-виставкового центру Артур Єфремов.

Уперше в гори Василь Фіцак потрапив маленьким хлопчиком, і з того часу вони заполонили його серце назавжди. Увесь свій вільний час калушанин проводить у горах з фотокамерою в руках, а тепер ще й робочий, адже працює рятувальником Чорногірського гірського пошуково-рятувального поста на горі Піп Іван.

– Головною ціллю і метою для мене, як завше, є популяризація українських Карпат, багатих в плані і флори, і фауни, чудових неймовірних ландшафтів та пейзажів. І я вкотре закликаю, щоб ми любили свої гори, ставилися до них дбайливо, оскільки Карпати – це природна скарбничка Прикарпаття, – розповідає Василь Фіцак.

В експозиції представлено понад 470 робіт, які розкривають суть життя автора. Зокрема на світлинах багато тварин і птахів. А їх узагалі непросто фотографувати, зазначає Василь Фіцак:

– Доводиться іноді годинами чекати, щоби зробити декілька вдалих кадрів. Але я думаю, що воно вартує цього. Передусім це приносить мені якесь внутрішнє задоволення. І за ці роки, більше ніж 20 років мандрівок, подорожей Карпатами вдалося зробити чимало таких унікальних кадрів.

Роботи Василя Фіцака надзвичайно професійні, додає Володимир Слюзар, друг Василя Фіцака, який до того ж займається друком його світлин:

– Він вміє бачити природу, а вона ніби позує йому. Його терпінню, особливо при зйомці диких тварин та птахів, можна позаздрити, тому що підслідкувати таких дрібних пташок на камеру чи мишей, ящірок – це непросто.

– Це просто захоплює дух: тут і весна, і літо, і схід, і захід, а тваринки просто неймовірні. Я захоплююся талантом Василя Фіцака, його нелегкою роботою, а ще вражають світлини його роботи як рятувальника, – ділиться враженнями від виставки заступниця Калуського міського голови Надія Гуш.

Загалом відкриття виставки відбулося у теплій та дружній атмосфері. Ті світлини, які сподобаються найбільше, будуть продані за добровільну пожертву (від 50 гривень за фото). А зібрані кошти підуть на відновлення маркованих туристичних шляхів наших Карпат.

Виставка триватиме впродовж місяця. Тож гостей та жителів міста запрошують насолодитися різноманітними та яскравими барвами природи, які так уміло зафіксував Василь Фіцак.

Світлини Марії Сороки

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: