Радіо КалушFM (050) 66-56-321 (095) 633-12-68 (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Квіти, архітектура, люди. У виставковій залі відкрилася виставка фоторобіт Василя Мельника (ФОТО)

Переглядів: 1225

Цієї неділі калушани мали чудову можливість насолодитися художнім фото відомого у Калуші й області фотомитця Василя Мельника. Експозиція його фоторобіт відкрилася у виставковій залі міста.

Скільки знаю цього чоловіка, а знайома я з ним три десятки років, стільки бачу його з фотокамерою. Таке враження, що він зрісся з нею. І це десь направду так, адже фотографією займається понад сорок років, тобто з часів своєї юності.

- З 1969 по 1971 рік  я служив у фотобатареї, відтоді і фотографую, - розповідає Василь Мельник. – А через два роки після служби у війську, коли я вже навчався на факультеті журналістики у Львівському університеті ім. І. Франка, мені вдалося організувати свою першу виставку чорно-білої фотографії. По суті це і було перше відкриття мене як фотографа.

Врешті фотографія стала покликанням всього життя цього талановитого чоловіка. Серед робіт митця є чудові фото архітектури, природи і, звісно, людей. По-особливому приваблюють фотографа діти. Їх він фотографує чи найбільше. Багатий також його архів на фото визначних особистостей та колоритних людей краю. Не оминає фотограф і соціальної тематики.

Щодо нової експозиції, то вона складається з понад шести десятків робіт, серед яких фото квітів, опрацьовані в програмі комп’ютерної графіки, архітектура Івано-Франківська і Калуша, портрети дітей та цікавих особистостей. До прикладу, фото патріарха Любомира Гузара під час візиту у 20007 році до Івано-Франківська, Петра Порошенка і голови обласного НРУ Зіновія Шкутяка, Віктора Ющенка і Міхеіла Саакашвілі у музеї Писанки в Коломиї, письменника Івана Шкляра, отця Григорія Мороза і самого автора виставки із земляком Василем Рогівим у гуцульських строях.

Представлене в експозиції і одне фото на соціальну тематику, на якому автор зазнимкував безхатька, який кілька років тому мешкав під мостом через Сівку. Проте у планах Василя Мельника зробити виставку, де буде цілий розділ таких фото, або ж виставити портрети 100 калушан. Митець каже, що більша частина робіт для такого вернісажу у нього вже є.

На відкритті фотовиставки було велелюдно. Прийшли друзі, колеги, сусіди, просто знайомі, а також ті калушани, фото яких представлені на виставці.

Присутні вітали винуватця події і дякували за чудові світлини, які випромінюютьсвітло і тепло.

До прикладу, журналіст Петро Шевчук зауважив, що в тандемі вони із Василем Мельником пропрацювали в обласних газетах з чотири десятки років і залишили помітний слід в історії: один - пером, а інший - об’єктивом. Подякувала фотохудожнику за гармонію і красу, яку він доносить людям, і підприємець Галина Підкамінна. Забіг на хвильку привітати митця і отець Григорій Мороз.

Говорити про фотовиставку і враження, які вона справляє, недостатньо. Її треба бачити. А для цього варто завітати у виставкову залу (вул. Дзвонарська, 5), де виставка Василя Мельника експонуватиметься протягом місяця.

 

Людмила СТЕПОВА

 

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: