Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Лабораторне обладнання, яке закупила міська поліклініка, змінімізовує людський фактор і забезпечує точність аналізів (ФОТО)

Переглядів: 958

Калуський міський центр первинної медико-санітарної допомоги закупив сучасне лабораторне обладнання. Персонал закладу вже пройшов навчання і з 10 грудня почав працювати на нових діагностичних апаратах.

Як уже інформувало «Калуш ФМ», для лабораторії центру придбали автоматичний біохімічний аналізатор «Лаблайн», імунохемілюмінесцентний аналізатор «і-Хрома ІІ», аналізатор глюкози, гематологічний аналізатор, центрифуги та мікроскоп. Загальна вартість придбаного – 2 млн 150 тис. грн. Все обладнання виробництва Австрії, Німеччини, Швеції та Південної Кореї.

Детальше про призначення нового лабораторного обладнання та діагностичні перспективи «Калуш ФМ» розповіла завідувачка клініко-діагностичної лабораторії поліклініки Марія Петрів.

За її словами, завдяки оснащенню, яке вдалося закупити для лабораторії, підвищиться рівень якості проведення лабораторних досліджень та розшириться їх спектр.

- На сьогодні глюкоза крові у нас визначається на автоматичному аналізаторі «Екоматік» виробництва Німеччини. Прилад дає змогу обробити 160 проб  в годину і всі процеси – автоматичне повторне вимірювання патологічних проб, автоматичне калібрування, друк результатів – контролюється сенсорами. «Екоматік» забезпечує якісне і точне дослідження на глюкозу, - зазначила Марія Федорівна.

Також для лікування та довготривалого моніторингу глікемічного гемоглобіну у хворих з цукровим діабетом у поліклініці запрацював хемілюмінесцентний імунологічний аналізатор «і-Хрома ІІ». Цей апарат дає змогу точно і в короткий термін визначити вміст глікогемоглобіну в цільній крові за попередні 120 днів, тобто середньої тривалості життя еритроцита. Вважається, що цей тест є клінічно корисним індексом середньої глікемії і надійним параметром її моніторингу.

- Прилад «і-Хрома ІІ» здійснює сканування флуоресцентного випромінювання, заснованого на реакції «антиген-антитіло». Інтенсивність випромінювання перетворюється на електричний сигнал, що фіксується мікропроцесором, який і визначає концентрацію глікогемоглобіну в клінічному зразку. Обчислений і перетворений результат відображається на екрані дисплея, - розповіла Марія Федорівна. - Цей метод є найбільш точним і якісним в лабораторній діагностиці. Такого апарата не має жодна з медичних установ Калущини, тому запрошуємо до нас на якісне визначення глікогемоглобіну.

А ось автоматичний біохімічний аналізатор «Лаблайн» сприятиме програмуванню великої кількості методик, які проводить лабораторія, і оптимізації всіх процесів. Це відкрита система, яка може бути запрограмована на виконання будь-яких біохімічних досліджень, зокрема, визначення ферментів, сечовини, креатиніну, альбуміну, холестерину.

- Плануємо також ввести в практику визначення іміноглобуліну Е для встановлення імунного статусу організму та визначення вмісту магнію в сиворотці крові, - додала Марія Петрів. -  Лаборанти нашого відділу також диференціюють бактеріальну й вірусну інфекції за допомогою тест-систем на виявлення антигенів стрептококів групи А, які спричиняють проблеми зі здоров’ям - від болю в горлі до інфекційно-токсичних станів. Ці дослідження дають можливість лікарю правильно діагностувати і лікувати певні захворювання.

При цьому завідувачка лабораторії акцентувала, що з введенням в дію цих апаратів всі процеси лабораторного аналізу стали автоматичними і вплив людського фактора тут мінімальний, що допомагає досягти високої якості і точності аналізів, які проводяться в лабораторії. Наразі лаборанти пройшли навчання і вже успішно працюють на новому обладнанні.

Більшість аналізів для пацієнтів, які уклали декларації з лікарями поліклініки, є безкоштовними. Щоправда, аналіз на глікозильований гемоглобін платний. Він коштує 180 гривень, але результат через 10 хвилин. Цей аналіз важливий для хворих цукровим діабетом, які лікуються інсуліном.

Людмила СТЕПОВА

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: