Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Міська поліклініка вже цьогоріч розпочне підготовку до реалізації проєкту «Промінь надії»

Переглядів: 849

23 вересня у Калуші визначили переможців серед великих, малих і мініпроєктів Бюджету участі. За кількістю набраних голосів у лідери вийшов проєкт «Промінь надії», який передбачає придбання обладнання для фізіотерапевтичного кабінету та кабінету лікувальної фізкультури дитячої поліклініки на 500 тисяч гривень. За проєкт проголосували 1890 громадян.

Як зазначив головний лікар Калуського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Михайло Гаврилишин, медики дуже вдячні калушанам, які підтримали цей проєкт, адже його реалізація сприятиме покращенню надання медичної допомоги дітям Калуської міської ОТГ, які  потребують спеціалізованого відновного та реабілітаційного лікування.

І хоча кошти на реалізацію проєкту будуть закладені у міському бюджеті на 2021 рік, міський центр первинної медико-санітарної допомоги, у структуру якого входить дитяча поліклініка, деякі кроки до його реалізації робитиме ще цьогоріч.

За словами Михайла Богдановича, на даний час вже вступив в активну фазу ремонт 3-го поверху дитячої поліклініки, який відтерміновувався через певні проблеми з проведенням тендерів. Проте тендер вже відбувся, переможем стала фірма «Рембудвест», угода з якою має бути підписана на початку жовтня. Якраз саме на цьому поверсі буде розміщений кабінет лікувальної фізкультури, який капітально відремонтують і оновлять. Тут встановлять нові дзеркала, шведську стінку, гімнастичні лавки, закуплять профілактор Євмінова, велотренажер «Здоров’я», масажну доріжку, диски, гімнастичні палки, обручі й інший медичний інвентар. Це все планують придбати за кошти міської поліклініки.

А вже наступного року відремонтують 4-ий поверх, де розмістять близько п’яти фізіотерапевтичних кабінетів, а також масажний. Саме для них закуплять необхідне обладнання в межах проєкту Бюджету участі. Перелік того, що саме необхідно придбати, уточнюють фахівці установи, зокрема, лор, окуліст, невропатолог та педіатри.

Повідомив Михайло Гаврилишин також, що вже відбувся тендер і на придбання меблів для дитячої поліклініки на 255 тисяч гривень, які має виділити міський бюджет. Договір на їх виготовлення укладений з підприємцем з Брошнева.

Водночас у розмові з головним лікарем центру ми торкнулися і фінансових питань.

Нещодавно міністр МОЗ Максим Степанов проанонсував підняття з 1 січня 2021 року вартості оплати за кожну укладену декларацію до 710 гривень. Проте у медиків є сумніви щодо реального збільшення фінансування.

- У нас уже відбувалося підвищення з 370 гривень до 600 гривень на кожного декларанта, але при цьому понижувалися вікові коефіцієнти, тому заклад і надалі отримує ту саму кількість коштів, що і до підвищення, - каже Михайло Богданович. - Наприклад, якщо у 2018 році коефіцієнт для вікової групи від 18 до 39 років  був 1, то після так званого підвищення тарифу його понизили до 0,616, так само і для вікової групи від 40 до 64 років – був 1, а став 0,739. Тож навіть ті обіцяні 710 гривень не вирішать питань підвищення заробітної плати працівників первинної ланки, закупівлі засобів індивідуального захисту для медперсоналу, які не враховані, а також не сприятимуть покращенню матеріально-технічної бази. До речі, з липня 2018 року по 2020-ий підняття мінімальної заробітної плати відбувалося вже тричі. Відповідно це знівелювало інвестиційну складову даного тарифу. Сімейний лікар має отримувати за пацієнта хоча б 900-1000 гривень. Тож в даний час медики первинної ланки розчаровані планами міністерства і вважають, що все йде до згортання реформи. Якщо не фінансувати первинку, яка надає 80% допомоги, то створити умови і забезпечити такий обсяг робіт буде неможливо. Наразі терапевти, педіатри і сімейні лікарі поліклініки вже уклали 69 тисяч 726 декларацій.

За словами Михайла Гаврилишина, їхня установа потребує інвестицій, і адміністрація робить все можливе для залучення коштів як на покращення  матеріально-технічної, так і діагностичної бази. Від вкладання коштів безпосередньо залежить і надання якісної допомоги мешканцям ОТГ. Тому медики міської поліклініки сподіваються також на розуміння та сприяння міської влади у вирішенні цих питань.

Людмила ПАСТУШОК.

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: