Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

«Музей Революції гідності», «Діалог поколінь», «Територія затишку». У Калуші підбили підсумки конкурсу громадських проектів

Переглядів: 608

У Калуші відбувся другий етап конкурсу проектів інститутів громадянського суспільства. Конкурсна комісія підбила підсумки, визначила переможців та прийняла рішення щодо фінансування.

17 квітня в залі засідань виконавчого комітету Калуської міської ради відбувся публічний захист проектів, поданих громадськими організаціями міста. Як повідомив начальник відділу внутрішньої політики міської ради Тарас Нижник, на розгляд конкурсної комісії були винесені 13 громадських проектів за номінаціями: «Кращий проект співпраці з громадськими об’єднаннями ветеранів (учасники бойових дій на Сході України, воїни-афганці, ветерани Другої світової війни та ін.) та їх сім’ями»; «Кращий молодіжний проект»; «Кращий культурно-просвітницький проект». Три з них відхилили, тож захищали свої проекти десять організацій.

Перший заступник міського голови Галина Романко відзначила, що громадські організації проявили активність і проекти, які вони подали на конкурс, стануть невдовзі надбанням міста.

У першій номінації проект «Громадський музей Революції Гідності та АТО/ООС» представила Громадська спілка «Громадське об’єднання Калущини учасників бойових дій (АТО) на Сході України ім. Романа Шухевича». Учасники спілки хочуть придбати апаратуру, щоб мати можливість демонструвати у музеї відеофільми, зняті безпосередньо в зоні АТО. Це, на їх думку, сприятиме вихованню патріотизму. За розрахунками організації, бюджет проекту становив близько 25 тис. грн. Проте члени конкурсної комісії, оцінивши проект на 5 балів, тобто по максимуму, вирішили збільшити фінансову підтримку до 30 тис. грн.

В 4,75 бала оцінила комісія соціальний проект «Екскурсія вихідного дня «Пізнай свій край, себе, свій рід» громадської організації «Сім’я захисника». У рамках проекту  для 110 учасників АТО і їхніх сімей планують організувати одноденну екскурсію на фестиваль «Полонинське літо», який проводиться на Верховинщині. Також для учасників АТО передбачені психологічні тренінги. Бюджет цього проекту становив 35 тис. грн. Суму залишили без змін.

Подало на конкурс свій проект і Калуське територіальне об’єднання ветеранів Афганістану. Проект «Формування національного світогляду, військово-патріотичне виховання, ведення здорового способу життя житлового масиву Хотінь» передбачає проведення в Хотіні традиційного шахового турніру пам’яті загиблого воїна-афганця Ігоря Семанишина та Павла Ліщинського, який загинув в АТО. Бюджет проекту – 14 тис. 714 грн. Він отримав 4,44 бала.

Друге місце в рейтингу (4,89 бала) посів проект «Діалог поколінь» Калуської філії «Союзу українок». Як пояснила очільниця міської організації «Союзу українок» Любов Липовська, членкині організації мають багатий досвід, який хочуть популяризувати меред молоді. У рамках проекту заплановані заходи і зустрічі, які мають на меті побороти відчуженість поколінь. Відповідно організація хоче оформити кімнату зустрічей, а також видати календар зі світлинами союзянок ХХ століття і молоді. Бюджет проекту - 35 тис. грн.

Аналогічну кількість балів (4,89) отримав і проект «Територія затишку» громадської організації «Спілка Католицької Молоді». Десятикласниця школи №7, яка його представляла, розповіла, що вони хочуть створити у школі комфортну зону для відпочинку і дозвілля, де учні могли б відпочивати на перервах, а також проводити майстер-класи, арт-студії. Відповідно цю територію хочуть обладнати модульними меблями й іншим необхідним для створення затишку. За підрахунками організації, їм необхідно 24 тис. 550 грн. Комісія погодила таку фінансову підтримку.

На виділення із бюджету 15 тис. грн на друк книги «Світ за моїм вікном. Пам’яті Михайла Коломийця» також розраховує Калуське міськрайонне об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка. За словами очільниці калуської «Просвіти» Лесі Кирилович, до книжки увійдуть новели та оповідання просвітянина, журналіста Михайла Коломийця, а також спогади про нього. Цей проект члени комісії оцінили в 4,8 бала.

Громадська організація «Спілка Української Молоді в Україні» ім. С. Бандери подала проект «Зміна молода». «Сумівці» хочуть провести 3-денний семінар для молоді у Підлютому чи Вістові, спрямований на особистісний розвиток і лідерську діяльність. Відповідно проводитимуть теоретичні і практичні заняття. Витрати на реалізацію проекту  комісія затвердила в розмірі 30 тис. грн, хоча організація передбачала 32 тис. грн. Оцінка - 4,78 бала.

Громадська організація «Громадський рух «Мій двір» спільно з КМЦ ФЗН «Спорт для всіх» подала проект «Чисте довкілля - здорове життя», який у місті реалізовується третій рік поспіль. За словами голови організації Олега Нижника, планується проведення змагань у дворах будинків, екологічні п’ятихвилинки, а також як заохочення чотириденний відпочинок для волонтерів у Підлютому. Бюджет проекту - 18 тис. грн, оцінка - 4,75 бала.

Проект «Духовне збагачення громади Калуша, шляхом відродження, збереження та розвитку культурних надбань українців Надсяння, їх популяризація, в контексті багатогранних етнічних особливостей України» презентував Калуський міський осередок суспільно-культурного товариства «Надсяння». Цього року виповнюється 25 років з часу заснування товариства і створення хору «Доленька». Тож для жіночого складу хору хочуть пошити 14 нових сорочок, а також зняти фільм. До співфінансування долучається і саме товариство. Бюджет проекту 17 тис. 800 грн, оцінка 4,6 бала.

Найменшу кількість балів (3,78) отримав проект «Юний блогер» Калуської міської громадської молодіжної організації «Молодий Рух». «Молодорухівці» у рамках цього проекту планують організувати 7-денний навчальний семінар для школярів і молоді щодо можливостей ведення блогу, на який запросять досвідчених спікерів з Києва чи Львова. Ключовим етапом має бути поїздка 40 учасників до Львова в ІТ-компанію. За розрахунками організації, для втілення проекту їм необхідно 27 тис. грн. Проте конкурсна комісія урізала бюджет до 16 тис. 550 грн.

Загальна вартість всіх проектів становить 236 тис. 614 грн. Саме ці проекти і таке фінансування подадуть міському голові для підписання відповідного розпорядження.

Додамо, що цього року на фінансування громадських проектів по Програмі розвитку місцевого самоврядування було передбачено 240 тис. грн.

Людмила ПАСТУШОК

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: