Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

На вулиці Хмельницького в Калуші мостять бруківкою тротуар. Його частина може стати велодоріжкою (ФОТО)

Переглядів: 5925

На вулиці Богдана Хмельницького, від Політехнічного коледжу у сторону «Посьолку» зірвали старий асфальт та почали ставити бруківку.

Ширина пішохідної частини, яку брукують складає 3,7 м та місцями розширюється.  

31 травня на запрошення велоактивістів до Калуша з Івано-Франківська приїжджали планувальники безпечних міст з організації Vision Zero - Віктор Загреба та Андрій Коман. Вони разом із заступником УЖКГ Калуша Тарасом Фіцаком, головним архітектором міста Романом Кузиком та велоактивістами пройшлися ділянкою від Політехнічного коледжу до торгового центру «Алмаз».

Заступник начальника УЖКГ Тарас Фіцак та головний архітектор Калуша Роман Кузик разом з велоактивістами – Андрієм Когутом та Святославом Федоришином (ще також є депутатом Калуської міськради) вирішили  виділити половину ширини тротуару – приблизно 1,8 м під двосторонню велодоріжку. На такій велодоріжці могли б розминутися два велосипеди. Тому планувалося половину ширини тротуару від дороги виставити червоною бруківкою.

Що такий поділ тротуару є найкращим варіантом для велодоріжки на даній ділянці погодилися і представники організації Vision Zero.

Насправді ширина червоної смуги, яку почали викладати - вужча. Як повідомив Тарас Фіцак, ширина смуги з червоної бруківки  на тротуарі  на вулиці Хмельницького становить 1,25 м, а решту ширини тротуару (3,7 м) викладають жовтою та чорною бруківкою.

Такої ширини червоної смуги достатньо лише для односторонньої велодоріжки. Зменшенням ширини смуги, відведеної під можливу майбутню велодоріжку Тарас Фіцак пояснив бажанням підрядника, який виконує роботи.

Наразі, уся забрукована частина (включаючи і червону смугу) і далі слугуватиме пішохідною зоною.

В майбутньому, коли відремонтують і паралельну пішохідну частину, яка ближче до політехнічного коледжу (тротуар праворуч на фото нижче), то на червону смугу планують нанести велосипедну розмітку та поставити знак, що це велодоріжка.

 

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: