Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Назар Розлуцький: «Нотатник мобілізованого» - це не просто піар автора, а допомога армії» (ФОТО)

Переглядів: 655

1 липня у приміщенні Громадської спілки учасників АТО Калущини відбулася презентація «Нотатника мобілізованого» Назара Розлуцького - історика, дослідника історії УПА, поета, прозаїка, який у 2015-16 роках служив у 55-ій окремій артилерійській бригаді.

У книзі автор розповідає про власний досвід участі в російсько-українській війні.

- Ця книжка про мене на війні, про мої враження, відчуття, бойові виїзди, стосунки в колективі і з місцевим населенням, командуванням, матеріальне забезпечення й інше, а також про братів наших менших – котів і собак та курйози, які траплялися. Але мої бойові товариші кажуть, що я написав про всіх них, - зазначив під час презентації Назар Розлуцький.

За його словами, під час служби він вів щоденник і нерідко чув підколки, мовляв, ти що, книжку про нас напишеш. Але тоді і гадки про це не мав.

- Спершу ні про яку книжку й не думав, збирався написати лише цикл статей, працювати над якими почав через два місяці після демобілізації. Та коли взявся, то зрозумів, що пишу повноцінну книжку. Ця робота мене так захопила, що вже за три тижні основна частина була готова, - розповів автор.

Але написати – це півділа. Треба було знайти того, хто б погодився видати. На півсотні розісланих повідомлень прийшло з десять відповідей. Більшість пропонували шукати кошти, подаватися на гранти, декотрих зупиняло те, що автор – початківець. І лише київське видавництво «Темпора» погодилося видати «Нотатник мобілізованого» власним коштом накладом в тисячу примірників. Допомогла редакторка видання і з заголовком, якого автор на той час ще не мав. Однозначно знав, що хоче, щоб згадувалося слово «мобілізований», а ось «нотатник» - це вже пропозиція видавців.

 Загалом «Нотатник мобілізованого» має чотири рівні: перший – текст, другий – фотографії Назара і його бойових товаришів, третій – пости автора у Фейсбуці, четвертий – епіграфи, для яких використані уривки з поезій Сергія Жадана, який, за словами Назара, пише про війну не банально, а круто.

- Я ставив два завдання: перше - перед бойовими товаришами – розповісти про наші військові будні, друге - перед широким загалом – показати долю солдата на війні та те, як сприймає війну цивільна людина, якій в силу обставин і власного вибору доводиться брати до рук зброю і захищати свою землю. І я їх виконав, - акцентував автор.

Тепер у Назара Розлуцького - цикл презентацій. Зокрема, вони відбулися в Києві, Харкові, Ірпіні, Світловодську, Івано-Франківську та інших містах. Презентація у Калуші була наперед передбачена, оскільки у 55-ій окремій артилерійській бригаді служили калушанин Віктор Баглай та боднарівчанин Іван Піщугін. Автор під час презентації подарував їм свій «Нотатник…», а принагідно й прочитав уривок,  в якому йдеться про курйозну ситуацію з Віктором і чотириногим другом Дунаєм.

Назар Розлуцький також наголосив, що хоч він і отримав після виходу книги частку слави і піару, проте важливіше те, що частина коштів від її продажу піде на допомогу армії. Адже і видавництво, і мережа крамниць «Є», в яких вона продається, відмовилися від прибутків. Вартість книги становить 100 гривень, 53 з яких перераховують волонтерській організації «Сестри Перемоги», котра активно займається розробкою безпілотників, допомагаючи цим самим збирати розвіддані для української армії.

Завершилася презентація автограф-сесією, адже серед присутніх було чимало охочих придбати «Нотатник мобілізованого».

Один примірник книги автор передав бібліотеці Спілки учасників АТО Калущини.

Людмила СТЕПОВА

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: