Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Перший млинець глевкий. За половину вересня стоматполіклініка виконала фінансовий план лише на 34,5 відсотка

Переглядів: 1082

З 17 вересня Калуська стоматполіклініка, яка стала комунальним некомерційним підприємством, перейшла на самофінансування і почала офіційно надавати платні послуги згідно з прейскурантом. Відповідно лікарі перейшли на відрядні умови оплати праці, і тепер їх заробітна плата залежить безпосередньо від виконання фінансового плану.

Варто зазначити, що таке реформування багатьом лікарям не сподобалося. Тож і не дивно, що половина вересня, як той перший млинець, виявилася глевкою. За словами керівника підприємства Василя Рогіва, фінансовий план лікаря, який працює на повну ставку, становить 28  тисяч гривень на місяць. Виконати його цілком реально. Проте у вересні частина лікарів чинила спротив, декотрі відкрито саботували виконання своїх посадових обов’язків, під’юджували пацієнтів писати скарги, телефонувати на «гарячу» лінію та рекламували послуги приватних стоматологічних кабінетів. Тому за половину вересня фінансовий план загалом по установі вдалося виконати лише на 34,5%.

Окремі лікарі просто не можуть змиритися з тим, що кошти йдуть у касу, а не в їхню кишеню, – каже головний лікар. – Найкраще у вересні з поставленим планом справився хірургічний відділ, який виконав його на 74,2%, терапевтичний – на 32,7%, а дитячий – на 27,4%. У результаті відповідною була і зарплатня.  Якщо за першу половину вересня лікарям нарахували по старих окладах, то за другу – згідно з виконаним планом. Хто дав нулі, той і отримав нулі.

Загалом за половину вересня за надані послуги у касу стоматполіклініки надійшло 56 тис. 613 гривень, ще60 тис. 664 гривні заклад отримала з міського бюджету по програмі.

Проте Василь Рогів зазначає, що більшість лікарів вдавалися до хитрощів. Вони надавали пацієнтам послуги в повному обсязі, а писали наряд на невідкладну допомогу, яка для всіх мешканців міста безкоштовна, оскільки її вартість (в межах 300-400 грн) проплачує міський бюджет. Тож і не дивно, що практично всі кошти на невідкладку, які були передбачені до кінця року по програмі, поліклініка вже використала.

Проте так постійно не буде, за підсумками жовтня ми проаналізуємо ситуацію, і тоді будемо бачити реальну картина того, скільки лікар поставив пломб, а скільки закрив невідкладок. Зрозуміло, що більшості пацієнтів він надав послугу в повному обсязі, і тоді не важко здогадатися, куди пішла решта грошей…, – резюмує керівник. – Загалом пацієнти повинні зрозуміти, що кошти за надані послуги треба платити в касу, а не лікарю.

Василь Рогів також пояснив, що тепер лікар, приймаючи пацієнта, по завершенню надання послуг виписує наряд на проплату. Відтак пацієнт йде в касу і оплачує вказану суму. Якщо ж громадянин належить до пільгової категорії, то в наряді лікар зазначає суму пільги, яка фінансується з бюджету, а те, що понад передбачене, оплачує сам пацієнт.

Водночас головний лікар відзначив, що в жовтні ситуація з виконанням фінансового плану лікарями почала мінятися. Ті, хто раніше показував нулі, почали вже працювати і на підприємство. Адже від того, скільки заробить лікар, залежить не лише його заробітна плата, а й зарплатня середнього та молодшого медперсоналу, яка вираховується у процентному відношенні до виконання плану відділу, а також функціонування всієї установи.

І медсестра, і санітарка не менше від керівника мають бути зацікавлені в тому, щоб лікар виконував фінансовий план. А поки що декотрі поводять себе так, як діти в першому класі, які думають, що ніхто не бачить, як вони списують. Тобто підхід треба міняти, – акцентує Василь Рогів. – Але на це потрібно трохи часу. Я думаю, що за місяць-два ситуація врегулюється. І навіть якщо зараз у нас спостерігається відтік пацієнтів, то невдовзі вони повернуться знову, бо у приватних стоматкабінетах послуги таки дорожчі.

Адміністрація підприємства також працює над переглядом розцінок на послуги. У прейскурант вже з листопада планують внести деякі зміни. Також на найближчу сесію Калуської міськради буде винесене питання про перерозподіл коштів по програмі профілактики та лікування стоматологічних захворювань у дітей та окремих категорій дорослого населення Калуша. Зокрема, хочуть передбачити фінансування на рентген для пільговиків та збільшити на невідкладку, перекинувши кошти з інших статей видатків.

Нагадаємо, що відповідно до затвердженої програми до кінця року стоматполіклініці передбачили 800 тис. гривень. За цільовою програмою, зокрема, фінансується надання всім мешканцям міста невідкладної допомоги, пов’язаної зі зняттям больового синдрому без дороговартісних матеріалів. Безкоштовно стоматологічну допомогу також отримують діти віком до 18 років (профілактичні огляди, лікування, хірургічні та ортопедичні послуги без використання дороговартісних матеріалів). Повністю міський бюджет фінансує і стоматологічну допомогу учасникам АТО (лікування і протезування).

Надається безкоштовна стоматологічна допомога і пільговим категоріям громадян: учасникам бойових дій, інвалідам війни, учасникам війни, інвалідам І і ІІ груп, вагітним жінкам, матерям-героїням, почесним донорам, членам сімей загиблих учасників АТО і учасників бойових дій в Афганістані, ветеранам праці та пенсіонерам. У рік для них передбачено 370 гривень на безкоштовне лікування і 850 гривень – на пільгове протезування.

Людмила СТЕПОВА

 

 

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: