Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Підписали декларацію з лікарем – отримаєте безкоштовний пакет послуг, не підписали – платитимете за все

Переглядів: 2565

Безкоштовно «непідписантів» прийме хіба що терапевт, але не вузьпрофільний спеціаліст.

МОЗ з 1 квітня оголосило про початок підписної кампанії. Це означає, що пацієнти повинні обрати лікаря, у якого хочуть обслуговуватися, і укласти з ним декларацію.

Почало прояснятися і фінансування закладів первинної ланки, яким у нас в місті є Калуський міський центр первинної медико-санітарної допомоги.

За словами головного лікаря центру Михайла Гаврилишина, на тих громадян, які уклали чи укладуть декларації на обслуговування в дільничних терапевтів, педіатрів та сімейних лікарів поліклініки, заклад отримуватиме кошти: 370 гривень помножених на відповідний коефіцієнт. Зокрема, для дітей до 5 років встановлений коефіцієнт 4; від 6 до 18 років – 2,3; від 18 до 39 років – 1; від 40 до 65 років – 1,2; від 65 і старших – 2.

Проте ті, хто не бажають укладати декларацію з лікарями центру, але проживають у Калуші, при зверненні до медиків установи платитимуть практично за все. Безоплатно їх прийматимуть лише терапевти, але не вузькопрофільні спеціалісти. Оскільки держава відшкодовуватиме за них установі лише 240 гривень в рік, то відповідно і пакет безкоштовних послуг їм передбачений дуже обмежений.

- Відповідно до наказу МОЗ №504 від 19.03.2018 р. вони мають право безоплатно пройти лише наступні обстеження: загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою, загальний аналіз сечі, глюкоза крові, загальний холестерин, електрокардіограма, швидкі тести на вагітність, тропоніни, ВІЛ, вірусні гепатити. Також їм безкоштовно можуть виміряти артеріальний тиск, вагу, зріст та окружність талії. Це вичерпний перелік безоплатної допомоги на первинному рівні для «непідписантів». Всі інші послуги для них будуть платними, - зазначає головний лікар.

Тим, хто не укладе декларації, доведеться оплачувати всі біохімічні аналізи крові, рентгени, УЗД-діагностику і навіть консультацію у вузькопрофільного спеціаліста.  До прикладу, визначення одного показника біохімічного аналізу крові коштуватиме в середньому 50 гривень, а ревмопроби - 75 гривень, рентген – 100 гривень, флюорографія – 50 гривень, УЗД органів – близько 150 гривень. 100 гривень треба буде заплатити і за консультацію ендокринолога, окуліста чи невропатолога.

Проте всі ці обстеження для пацієнтів, які підпишуть декларації, будуть безоплатними.

Михайло Гаврилишин також нагадав, що підписна кампанія триває і декларації на обслуговування з лікарями установи можна укласти незалежно від місця реєстрації.

Також додамо, що громадян, які раніше вже заповнили декларацію з лікарем, просять прийти в поліклініку з оригіналами документів (паспорта та ідентифікаційного коду), щоб зробити електронні скан-копії.

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: