Радіо КалушFM (050) 66-56-321 (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Процес пішов. Калушан запрошують обрати лікаря і заповнити декларацію

Переглядів: 4196

Прийнятий парламентарями законопроект про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів, є базовим для медичної реформи і дає  їй старт. Уже з січня 2018 року для первинної ланки медичних працівників запрацює принцип «гроші ходять за пацієнтом». Для пересічних українців це означає, що після оголошення Міністерством охорони здоров’я так званої приписної кампанії вони повинні знайти собі сімейного лікаря або терапевта чи педіатра для своєї дитини і підписати з ним угоду.

І хоча про укладення угод ще не йдеться, проте перший етап – заповнення декларацій на обслуговування в лікаря, якого обрав пацієнт, вже розпочався.

Як розповів головний лікар Калуського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Михайло Гаврилишин, на сьогоднішній день ще нема ясності у питаннях фінансування їхньої установи, але організаційно поліклініка до реформування уже готова, тобто приведені у відповідність структура, штати, вся документація і дозволи.

- Щоправда, є проблеми з модернізацією комп’ютерної мережі. На це закладу необхідно приблизно 590 тисяч гривень, – зазначає головний лікар. – До прикладу, Коломийський центр ПМСД на створення комп’ютерної мережі отримав у цьому році 560 тисяч гривень і 200 тисяч гривень додатково на придбання комп’ютерів. 720 тисяч гривень на створення мережі на 12 робочих місць витратила і Долина. А ось ми на ці потреби наразі не отримали ні копійки.

Михайло Гаврилишин також наголосив, що одним із перших важливих етапів з підготовки до реформування первинної ланки є формування бази пацієнтів у відповідності до стратегії Міністерства охорони здоров’я України. Починається цей етап із заповнення декларацій на обслуговуванняв лікаря, якого обрав пацієнт. Наступним кроком буде укладення на основі заповнених декларацій угод. До заповнення декларацій дільнична служба поліклініки, в тому числі і 25 сімейних лікарів, уже готові. Бланки декларацій заклад має.

Тож адміністрація Калуського центру ПМСД звертається до всіх зацікавлених громадян з проханням прийти до 15 грудня в установу, обрати лікаря і заповнити у нього бланк декларації. При собі необхідно мати паспорт та ідентифікаційний код.

- Вільний вибір лікуючого лікаря – одне з досягнень реформи, – вважає Михайло Гаврилишин. – Тепер кожна людина, чи то мешканець Калуша, чи Калуського району, чи навіть якогось іншого населеного пункту, незалежно від місця реєстрації має можливість заповнити декларацію на обслуговування в обраного лікаря. Згідно з правилами, які оприлюднило МОЗ, угода між лікарем і пацієнтом вступає в дію через місяць після її підписання.

Людмила СТЕПОВА

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: