Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Соціальний пакет у Калуші збережено: на соцзахист у бюджеті передбачили понад 7 млн гривень

Переглядів: 783

Соціальний пакет для калушан на 2018 рік не змінився. Видатки по більшості програм залишилися приблизно на рівні 2017 року. Збільшилися вони лише на пільговий проїзд міським автобусним транспортом, підтримку ветеранських організацій та щомісячну виплату сім’ям загиблих учасників АТО і сім’ям загиблих в Афганістані.

Як повідомила начальник управління соціального захисту населення Калуської міської ради Любов Федоришин, загальна сума міської програми соціального захисту на 2018 рік становить 7 млн 272 тис. 300 гривень. Понад 7,1 млн гривень – це кошти міста і лише 166 тис. гривень – кошти обласного бюджету.

Обласний бюджет на наступний рік виділяє 114 тис. гривень на додаткові виплати ветеранам ОУН, УПА, яких наразі у Калуші є 18-ть, та 52 тис. гривень на додаткові виплати 8 добровольцям АТО, яким обласна комісія встановила статус учасника бойових дій.

- У цьому році фінансова складова від області була більшою, – каже Любов Федоришин, - оскільки область виділила також 300 тис. гривень на придбання житла для сім’ї Юрійчуків, у котрих народилася трійня. 150 тис. гривень на житло цій сім’ї профінансував і міський бюджет.

У наступному році, як і цьому, із бюджету виплачуватиметься щомісячна допомога сім’ям загиблих в АТО і Афганістані. Наразі таких сімей у місті шість: у трьох - загиблі в АТО і у трьох – в Афганістані. Оскільки ця допомога надається у розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб на сім’ю, а прожитковий мінімум збільшуватиметься протягом року з січня, липня та грудня, то відповідно у бюджеті на цю статтю видатків передбачили не 119,8 тис. гривень, як було раніше, а 131,3 тис. гривень.

Зі 110 до 135 тис. гривень зростуть у 2018 році і видатки на виплату компенсацій фізичним особам за надання соціальних послуг. Це також пов’язане зі збільшенням прожиткового мінімуму.

За словами начальника управління, на понад 500 тис. гривень збільшені і видатки на пільговий проїзд міським автобусним транспортом. У наступному році на це передбачено 2,5 млн гривень. Зокрема, перевізникам планують відшкодувати 1 млн 650 тис. гривень за перевезення  пільгових категорій громадян на міських автобусних маршрутах, 90 тис. гривень – по маршруту «Калуш-Зелений Яр», 45 тис. гривень – по маршруту «Калуш-Середній Угринів», 665 тис. гривень – до садово-городніх ділянок та 50 тис. гривень – до міського кладовища.

Також з 6 до 10 тис. гривень збільшиться фінансова підтримка громадської організації ветеранів Афганістану та міської організації ветеранів війни. Для громадської організації ветеранів України теж передбачено вже не 3, а 5 тис. гривень.

Щодо громадської організації учасників АТО то на проведення реабілітації учасників АТО та їх сімей у бюджеті передбачили 500 тис. гривень. Окрім того, 100 тис. гривень заклали і на проведення капітального ремонту житла інвалідів війни, членів сімей загиблих та учасників бойових дій АТО. У цьому році таку допомогу отримали три інваліди війни, в тому числі і один інвалід АТО, на суму 59,3 тис. гривень.

На всі інші програми закладено фінансування на рівні 2017 року. Так, на надання матеріальної допомоги мешканцям міста, які перебувають у складних життєвих обставинах, передбачено 310 тис. гривень, на допомогу на лікування дітей-інвалідів – 150 тисяч гривень, на одноразові допомоги на лікування дітей, хворих на цукровий діабет, - 136 тис. гривень, оскільки їх вже є 25, а не 23, на одноразові допомоги онкологічним хворим – 800 тис. грн.

При цьому Любов Федоришин додала, що цьогоріч із бюджету для 168 осіб із онкологічними недугами було використано 865 тис. гривень, для 170 дітей-інвалідів – 149,8 тис. гривень, для 23 дітей із цукровим діабетом – 115,6 тис. гривень. Допомог на 309,8 тис. гривень отримали і 610 калушан для вирішення матеріальних проблем.  

Також 300 тис. гривень у бюджеті заклали на одноразові допомоги учасникам АТО. У 2017 році їх надали 41 учаснику АТО на 295,7 тис. гривень.  

Разом з тим з 2017 року на місцеві бюджети покладено фінансування видатків, які раніше покривалися з державного бюджету. Це стосується компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремим громадянам на залізничному транспорті, на що передбачили 300 тис. гривень.

199,9 тис. гривень закладено на надання інших пільг ветеранам війни і особам, на яких поширюється Закон України «Про статус ветеранів війни і гарантії їх захисту». Зокрема, йдеться про видатки на санаторно-курортне лікування. За словами Любові Федоришин, протягом 2017 року  путівки отримали 40 осіб.

Передбачено в бюджеті і 6 тис. гривень на проїзд «чорнобильцям» будь-яким видом транспорту один раз на рік та 150 тис. гривень на надання пільг з послуг зв’язку пільговим категоріям. До прикладу, у 2017 році пільговим проїздом скористалися 4 осіб зазначеної категорії на суму 2,3 тис. гривень, а пільгами зв’язку – 405.

50 тисяч гривень передбачили у міській програмі соціального захисту і на пільгову передплату газети «Дзвони Підгір’я». Проте ці кошти, за словами начальника управління соцзахисту, виділять лише у випадку, якщо буде прийняте відповідне рішення міської ради. Наразі надати кошти на пільгову підписку тижневику депутати відмовилися.

Фінансуватимуться з міського бюджету також видатки на надання пільг на житлово-комунальні послуги найменш захищеним громадянам, які не користуються пільгами з державного бюджету, зокрема, ветеранам ОУН, УПА, реабілітованим, особам з інвалідністю, дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, сім’ям загиблих в Афганістані. На цю статтю передбачено 1 млн 200 тис. гривень.

Людмила СТЕПОВА

 

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: