Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Театралізоване дійство і салют. У Підгірках відкрили повстанську криївку і пам’ятний знак (ФОТО)

Переглядів: 1839

10 вересня у лісі неподалік Калуської ЦРЛ відбулося урочисте відкриття повстанської криївки та освячення пам’ятного знака загиблим підпільникам ОУН, УПА. 

6 вересня 1945 року у криївці на цьому місці загинули шестеро молодих вояків Української повстанської армії – Володимир Калиній (псевдо «Артем»), Іван Магас («Черемош»), Іван Лилак («Олексій»), Степан Магас («Благий»),  Данило Когут («Хмара») та Зеновій Табачук («Вітер»). Дослідники переконані, що загибелі повстанців передував бій з агентами НКВС. На місці розкопок відшукали гільзи, кулі та навіть фрагменти зброї, а також знаряддя, за допомогою якого радянські агенти шукали повстанські сховки.

Вклонитися світлій пам’яті загиблих повстанців та віддати їм честь прийшло духовенство, воїни ОУН, УПА, влада, родичі та багато пересічних краян. Всі разом вони виконали гімн України і гімн ОУН та вшанували підпільників, які загинули 72 роки тому, хвилиною мовчання. Духовенство відправило за загиблими панахиду і освятило пам’ятний хрест та криївку. Молодих підпільників, які обрали смерть, а не полон, також вшанували салютом нинішні вояки.

Актори народного театру «Легенда» (режисер Леся Піцик) представили присутнім театралізовану постановку «Життя за волю віддали...». Завдяки спогадам очевидців вони відтворили коротеньку історію про ту героїчну і водночас трагічну подію.

Всі виступаючі – і священики, і міський голова Ігор Матвійчук, і голова Братства вояків ОУН, УПА в Івано-Франківську Богдан Борович, і рідний брат загиблого підпільника Зеновія Табачука Тит Табачук, і  директор Музею визвольної боротьби ім. С. Бандери Ярослав Коретчук та інші, наголошували на важливості цієї події.

У коментарі «Калуш ФМ» Ярослав Коретчук зазначив: «Таким чином ми відновлюємо нашу історичну пам’ять і повертаємо з небуття наших героїв. Відкриття реконструйованої криївки і пам’ятного знака – це приклад гідного пошанування тих, хто віддав свої життя за незалежність. Хлопці загинули, але заклали фундамент української державності. Побувавши в такій криївці, людина краще зрозуміє дух повстанців і усвідомить, в яких умовах велася боротьба».  

За кількадесят метрів від реконструйованої криївки та пам’ятного знака облаштували ще і повстанське джерело «Богуна».

 

Фото Людмила СТЕПОВА, Оксана ТАБАЧУК

 

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: