Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

У Калуші і селах ТГ побутові відходи вивозитиме нова компанія

Переглядів: 827

Сьогодні, 17 березня, відбулося позачергове засідання виконавчого комітету Калуської міської ради, на якому розглянули питання про визначення виконавця послуг з вивезення твердих побутових відходів на території Калуської міської територіальної громади.

Як доповів заступник міського голови Богдан Білецький, конкурсна комісія засідала з 10 березня і 15 березня було прийняте рішення про його результати. На конкурс було подано 3 заявки, одну з яких відхилили. Тобто допустили до конкурсу двох учасників – КП «Екосервіс» і ТОВ «Еко-Прикарпаття». За результатами конкурсу переможцем комісія визнала ТОВ «Еко-Прикарпаття».

Тому у проєкті рішення членам виконкому пропонувалося ввести в дію протокол засідання комісії з проведення конкурсу на надання послуг з вивезення ТПВ від 15 березня 2021 року, визначити ТОВ «Еко-Прикарпаття» виконавцем послуг по трьох лотах строком на 5 років та доручити міському голові Андрію Найді укласти договори на надання послуг з вивезення ТПВ на території громади з даним ТОВ.

Представник компанії Андрій Олійник розповів на засіданні виконкому про те, як вони бачать організацію цих робіт.

Зокрема зазначив, що компанія працює на ринку вивезення ТПВ з 2015 року. Наразі обслуговують юридичних осіб на території Івано-Франківська та області, співпрацюють з комунальними підприємствами в районних центрах області, обслуговують туристичний комплекс «Буковель» та надають послуги з вивезення ТПВ у Дрогобичі.

Головні напрямки роботи по Калушу – це вдосконалення системи збору побутових відходів, планується встановлення сортувальної лінії повного циклу, облаштування пункту прийому та сортування великогабаритних і ремонтних відходів, паралельно проводитиметься також популяризація сортування відходів.

У місті в районі багатоповерхівок вивезення відходів і паралельно прибирання контейнерних майданчиків відбуватиметься щодня, у приватному секторі міста та селах територіальної громади – у визначений день один раз на тиждень. Графік буде розроблений після узгодження зі старостами.  

Члени виконкому цікавилися ціновою політикою. На що представник компанії зазначив, що тариф на вивезення ТПВ затверджує виконком, тобто підняття тарифів буде можливим тільки після відповідного рішення виконавчого комітету. Наразі компанія пропонує економічно обгрунтований тариф. Це 23 гривні для всіх мешканців громади.

Оскільки «Еко-Прикарпаття» стало переможцем по всіх трьох лотах, то відповідно постало питання щодо майбутньої долі КП «Екосервіс» і його працівників.

Міський голова Андрій Найда зазначив, що нараду щодо «Екосервісу» запланували на завтра, вже маючи результати по даному рішенню. Також додав, що орієнтовно 20 працівників «Екосервісу» нова компанія візьме до себе, частково вони працюватимуть по захороненню відходів на полігоні, частково заключатимуть договори з юридичними особами. Проте остаточне рішення приймуть після наради.

Відтак члени виконкому одноголосно підтримали проєкт рішення.

Тож орієнтовно з 1 квітня вивезенням і захороненням відходів та укладенням відповідних договорів зі споживачами послуг у Калуській міській ТГ займатиметься «Еко-Прикарпаття».

Наразі у Калуші тариф  КП «Екосервісу» на вивезення та захоронення побутових відходів для одного мешканця приватного сектора становить 16,72 гривні на місяць, а для мешканця багатоповерхівки – 14,63 гривні на місяць. Проте цей тариф збитковий.

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: