Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

У Калуші на вакцинацію запрошують освітян, громадян віком 60+ та силовиків

Переглядів: 1183

З 15 березня мобільна бригада Калуського міського центру первинної медико-санітарної допомоги розпочала кампанію з вакцинації проти COVID-19.

Як повідомив сьогодні на оперативній нараді в міського голови головний лікар Калуського міського центру ПМСД Михайло Гаврилишин, зараз почався третій етап вакцинації, який передбачає щеплення громадян 60+, силовий блок, тобто прокуратури, Національної гвардії, поліції, а також вчительства.

«Проводьте роботу в колективах. Ми готові виїжджати в установи всієї нашої громади, а не тільки міста. За місто я не переживаю, до нас активно йдуть люди, які хочуть вакцинуватися, особливо після того, як переконалися, що у тих, хто щепився, практично не було побічних ефектів, максимум – підняття температури, – зазначив керівник центру ПМСД. – Це важливо, бо вакцинація – єдиний шлях запобігти поширенню інфекції, мільйонним витратам на кисень, перевезення й інше. Прошу всіх звернути на це увагу».

Також Михайло Гаврилишин повідомив, що Калуський міський центр ПМСД має сьогодні отримати ще 800 доз вакцини. Перша партія налічувала 500 доз.

За його словами, загалом область отримала 22 тисячі доз, але мало що використовується. Ефективно працюють бригади з вакцинації тільки у Франківську і Калуші, тобто по 100 людей в день. Дуже добре був організований процес вакцинації у Калуській ЦРЛ, де адміністрація гідно спрацювала.

«Прошу переглянути своє ставлення до вакцинації. Керівники мають показувати своїм підлеглим приклад свідомого ставлення до цього важливого питання», – додав він.

Тож з понеділка, мешканці громади, які хочуть вакцинуватися проти COVID-19, можуть звертатися у міську поліклініку на вул. Б. Хмельницького. Вакцинація відбувається на четвертому поверсі, де працює стаціонарна бригада. Із собою потрібно мати амбулаторну карточку. Перед вакцинацією необхідно обов’язкового пройти огляд у сімейного лікаря.

Водночас головний лікар відзначив, що кількість хворих за останній тиждень трохи зменшилася. За 4 дні у міській поліклініці зробили 396 рентгенобстежень, серед яких виявили 78 пневмоній (19,6%). За три дні зробили 60 ПЛР-тестів, 27 з яких були позитивними, а також 521 експрес-тест на антиген, де позитивними виявилися 179. Минулого тижня цифри були в рази вищі.

Михайло Гаврилишин прогнозує, що за два тижні ситуація у Калуші стабілізується, головне дотримуватися протиепідемічних заходів.

Як уже інформувало «Калуш ФМ», першим у Калуші зробив щеплення медичний директор зі стаціонарної роботи Калуської ЦРЛ Ярослав Кінаш.

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: