Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

У Калуші підвищили ставку єдиного податку для підприємців першої групи

Переглядів: 579

На сесії Калуської міської ради минулого тижня депутати розглянули питання «Про місцеві податки і збори» і прийняли рішення про збільшення ставок деяких з них.

Зокрема, з 1 січня 2019 року вдвічі зросте ставка єдиного податку для підприємців першої групи, а також туристичний збір.

Як пояснив начальник управління економічного розвитку міста Юрій Соколовський, в Івано-Франківську, Коломиї, Долині, Бурштині ставка єдиного податку для платників першої групи (підприємці, які не мають найманих працівників) становить 10% від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня звітного року. У Калуші зараз ставка найменша – 5%, тобто підприємці першої групи сплачують 88 гривень на місяць.  Таких підприємців у місті є 282. Від них до бюджету надходить близько 300 тис. гривень на рік.

Водночас підприємці другої групи у Калуші сплачують єдиний податок у розмірі 15% від мінімальної заробітної плати на початок року. Цього року це 558 гривень. У Калуші є 1146 підприємців-платників єдиного податку другої групи, від яких орієнтовно надійде близько 7,5 млн гривень на рік.

Тож щоб ліквідувати дисбаланс між першою і другою групами платників і не допустити перетоку з однієї групи в іншу, коли підприємці реєструватимуть свій бізнес і на продавців, депутатам запропонували збільшити до 10% ставку єдиного податку для підприємців першої групи. Тепер вони будуть сплачувати 176 гривень на місяць. Для другої групи ставки пропонували залишити без змін.

Депутати підтримали дану пропозицію. А також погодилися підняти вдвічі туристичний збір. У цьому році він становить 0,5% від вартості послуг, а в наступному зросте до 1%.

Щоправда, як зазначив Юрій Соколовський, надходження від туристичного збору у Калуші мізерні. У 2017 році було 9,9 тис. гривень, а у першому кварталі поточного року 1,7 тис. гривень. Платниками цього виду платежу  є готелі, які сплачують туристичний збір від вартості проживання гостей, не враховуючи тих, хто приїхав у відрядження та місцевих мешканців.

 

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: