Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

У Калуші створили комунальне підприємство автобусних станцій

Переглядів: 757

Сьогодні на сесії Калуської міської ради депутати розглянули питання про створення комунального підприємства «Калуське підприємство автобусних станцій Калуської міської ради».

Це питання слухалося у світлі реалізації проєкту щодо будівництва нової автостанції на вул. Ринковій на місці автостоянки Калуського муніципального ринку.

Як пояснив начальник управління економічного розвитку міста Юрій Соколовський, який доповідав з даного питання, будівництво автостанції у Калуші обговорювалося віддавна, оскільки є багато нарікань від калушан на автобусну зупинку на вулиці Пушкіна, звідки наразі відправляється чимало автобусів. Це питання ще вивчається, але створення комунального підприємства – це перший крок, щоб розпочати процес реалізації даного проєкту. Йдеться найперше про забезпечення комфортних умови для перебування пасажирів, адже на автостанції буде зал очікувань й інші зручності.

З даного питання виникла дискусія, оскільки інформації щодо будівництва нової автостанції було озвучено доволі мало.

Депутатка Руслана Вайда поцікавилася, що саме має робити це підприємство, чи підраховували, у скільки його створення обійдеться бюджету, адже, як мінімум, доведеться платити зарплатню директору і бухгалтеру. Можливо, варто покласти ці обов’язки на якесь уже існуюче КП, до прикладу «Екоресурс».

За словами Юрія Соколовського, в даному випадку розглядається можливість державно-приватного партнерства з тим, щоб можна було залучити приватні інвестиції для розв’язання цього проблемного питання.

Доповнив інформацію міський голова Андрій Найда.

- Коштами міського бюджету ми не потягнемо будівництво автостанції. Було звернення інвесторів, що вони можуть на себе це взяти, але щоб залучити кошти, мало би бути створене комунальне підприємтво, – зазначив він. – Створити нове підприємство буде дешевше і ефективніше, взявши директора на якусь мінімальну зарплату, ніж залучати «Екоресурс» чи «Екосервіс». Це має бути одне підприємство, один газда.

У скільки виллється бюджету реалізація цього проєкту і чи, бува, ми не створюємо за кошти міста площадку для приватних структур, запитувала депутатка Ольга Сікора.

Відповідь на ці запитання надав перший заступник міського голови Мирослав Тихий.

- Планується створення комунального підприємства. Під КП відведеться частина земельної ділянки. Після отримання дозвілу на будівництво, буде залучений генеральний інвестор, з яким укладуть відповідний договір, над яким ми працюємо. Інвестиційний договір винесуть на розгляд депутатів міської ради, – зауважив посадовець. – На основі договору комунальне підприємство отримає певні приміщення після введення в експлуатацію, зокрема, зал очікування, білетні каси і інше. Частину об’єкта у власність отримає й інвестор. Це буде предмет спільної діяльності. Крім того, інвестор зобов’язується облаштувати під’їзди, благоустрій території.

Як Ольга Сікора, так і Оксана Шутяк переконували, що зупинка на вул. Пушкіна є для більшості зручна і тому не варто переносити автостанцію в інше місце.

Проте депутати Олександр Коваль і Юрій Погинайко мали іншу думку.

За словами Олексанра Коваля, Калушу потрібна нормальна автостанція з правильною розв’язкою, бо те що є зараз – це ганьба, тож рішення щодо будівництва є правильним.

- Зважаючи на перспективи розбудови міста в напрямку вул. Малицької та Драгоманова, а також те, що планується ремонт об’їзної дороги, логістика сама по собі проситься. Ми, звичайно, зараз вкладаємо гроші, але в перспективі можемо отримати значно кращі умови і для людей, і для перевізників. Я пропоную підтримати дану ідею, – зазначив Юрій Погинайко.

У результаті дане рішення підтримали більшість депутатів.

Фото ілюстративне.

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: