Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

У Калуші в цьому році планують придбати соціальне житло для дитячого будинку сімейного типу

Переглядів: 709

Для придбання житла дітям-сиротам із Прикарпаття у цьому році державою передбачено понад 10 мільйонів гривень. Близько 2 мільйонів гривень сподівається отримати на ці потреби і Калуш.

Як відомо, однією з найактуальніших проблем сьогодення є забезпечення громадян житлом. Водночас особливе занепокоєння викликають випадки, коли під загрозою залишитись на вулиці опиняється одна з найбільш вразливих категорій осіб - діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

Щоб допомогти їм у вирішенні житлових питань, рішенням сесії обласної ради від 25.12.2015 №49-2/2015 затверджено регіональну цільову програму соціального захисту і підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, захисту їх житлових прав, попередження дитячої бездоглядності та безпритульності на 2016-2020 роки.

За інформацією прес-служби Івано-Франківської ОДА, у 2017 році з обласного бюджету виділили 2 млн 310 тис. грн та шляхом співфінансування придбали житло 19 дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа.

Окрім того, для придбання соціального житла 14 дітям цих категорій надійшло 4 млн 693 тис. грн з державного бюджету.

На 2018 рік для забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в обласному бюджеті передбачили 1 млн 810 тис. грн. Водночас 8 млн 259 тис. грн заплановано виділити Прикарпаттю і з державного бюджету.

Сподівається із цих коштів щось отримати і Калуш.

За словами начальника Служби у справах дітей Калуської міської ради Лесі Дзундзи, наразі остаточної суми вони ще не знають, але відповідно до порядку, який був передбачений у минулому році, Калушу мали б виділити до 2 млн грн.

- Цього разу йдеться про придбання соціального житла для дитячих будинків сімейного типу. У нас їх два. Обидва створені на власних житлових площах, але один з них потребує покращення житлових умов, - розповіла Леся Дзундза. – Тож як буде нагода, ми візьмемо участь у цій програмі і придбаємо житло для дитячого будинку.

При цьому начальник служби додала, що в одному будинку сімейного типу виховується восьмеро прийомних дітей, а в іншому – п’ятеро прийомних і троє рідних.

Нагадаємо, що у грудні минулого року Служба у справах дітей Калуської міськради придбала за кошти, виділені із державного бюджету, три соціальні квартири (дві однокімнатні і одну трикімнатну) для чотирьох калуських дітей-сиріт, які потребували житла.

Довідка. В області на обліку служб у справах дітей перебуває 1390 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. На даний час 89 з них не мають власного житла.

Фото: Закарпаття релігійне

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: