Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

У Калуші виділять допомогу на придбання житла дівчині-сироті

Переглядів: 695

Виконавчий комітет Калуської міськради затвердив Порядок надання матеріальної допомоги дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа для поліпшення житлових умов. Тепер цій категорії житло не купуватимуть, а надаватимуть цільову матеріальну допомогу на його придбання.

Як повідомила керівник служби соціального захисту дітей Калуської міськради Леся Дзундза, до державних структур при закупівлі житла для дітей-сиріт ставлять багато вимог, які іноді дуже важко виконати. До прикладу, при купівлі квартири на одну особу треба обов’язково дотриматися норми в 21 кв. м. А знайти помешкання саме з такою площею не завжди вдається. Тому вирішили, що краще надавати особі із числа сиріт цільову матеріальну допомогу на придбання житла. Відтак вона сама вибиратиме те, що їй підходить, а місцевий і обласний бюджети перераховуватимуть передбачені суми коштів. Зокрема, з місцевого бюджету на придбання помешкання цього разу виділять 60 тис. грн, а з обласного – 100 тис. грн. Якщо житло коштуватиме дорожче, то різницю покупець покриватиме своїм коштом.

При цьому Леся Дзундза додала, що служба соціального захисту допомагатиме сиротам в укладанні попередньої угоди з нотаріусами та контролюватиме, щоб виділені кошти пішли за призначенням.

У Калуші наразі мова йде про придбання житла для дівчини-сироти, якій виповнилося 19 років. До 18-ти років вона користувалася житлом опікуна, а тепер згідно з законом її необхідно забезпечити житлом. Проте кошти міська рада поки що не виділяє, а чекає на рішення сесії обласної ради, оскільки область співфінансує придбання житла.

Додамо, що у 2016 і 2015 роках служба придбала два помешкання для сиріт. У минулому році – це була квартира, а в позаминулому – будинок для трьох осіб.

Наразі на обліку у служби соціального захисту дітей Калуської міськради перебуває 77 дітей, двоє з них потребують житла. Але питання придбання їм житла вирішуватиметься у наступному році.

Фото: Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: