Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

У Калуші з 15 грудня подорожчає проїзд у міському транспорті

Переглядів: 2136

У Калуші з 15 грудня проїзд у міському транспорті коштуватиме 5 гривень, а з березня наступного року зросте до 6 гривень.

Таке рішення сьогодні, 27 листопада, прийняв виконавчий комітет Калуської міськради.

Як повідомив начальник управління економічного розвитку міста Юрій Соколовський, звернення щодо підняття тарифів на транспортні послуги на міських автобусних маршрутах надійшло від ПрАТ «Калуське АТП» та ТзОВ «Автотранспортна асоціація». Причиною до підняття тарифів є значне підвищенням цін на паливо-мастильні матеріали та експлуатаційні й запасні частини. Перевізники пропонували підняти вартість проїзду до 6 гривень.

За словами директора ТзОВ «Автотранспортна асоціація» Юрія Мутовіна, навіть такий тариф не покриватиме витрати, бо його підвищення щоразу йде із запізненням. Окрім того, він відзначив, що частина пасажирів сідає на сільські автобуси, тож просив врегулювати питання з сільськими перевезеннями, перенісши їх на периферію, до прикладу, на вокзал.

Були свої пропозиції і в членів виконкому. Зокрема, вони пропонували ввести денний і вечірній тарифи, як це практикують в інших містах, тобто на денний час затвердити проїзд по 5 гривень, а з 20.00 – по 6 гривень.

Також цікавилися, чи не доцільніше було б Калушу запровадити комунальний транспорт. Проте, як пояснила заступник міського голови Руслана Вайда, управління економіки вже робило відповідні розрахунки і прийшло до висновку, що для цього місту треба було б не менше  51 млн гривень, і тарифи при цьому були б не нижчими, а ще вищими, порядку 8 гривень.

Тож вона запропонувала перевізникам підняти ціну з грудня до 5 гривень, а з березня – до 6 гривень.

У результаті, саме за цю пропозицію члени виконкому і проголосували. Тож з 15 грудня відбудеться перше підняття вартості проїзду, а з березня наступного року – друге.

При цьому міський голова Ігор Матвійчук запевнив перевізників, що місто на наступний рік на 30% збільшує суму на відшкодування за перевезення пенсіонерів та пільгових категорій громадян.

Нагадаємо, що востаннє тариф на проїзд у місті піднімали у січні 2017 року.

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: